GİRESUN HABERLERİ

28 Şubat'ın 19'uncu yılı

AA / Atakan Çıtlak
28.02.2016 - 12:25Son Güncelleme :
28 Şubatın 19uncu yılı
AA / Atakan Çıtlak

GİRESUN (AA) - Eğitim Bir Sen Giresun Şube Başkanı Mustafa Öz, 28 Şubatın zulmünü ve bedel ödetenleri unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirtti.

Öz, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin yakın tarihinde siyasal ve sosyo-ekonomik bakımdan en acımasız sonuçlar doğuran olaylardan biri olan 28 Şubatın üzerinden 19 yıl geçtiğini anımsattı.

Eğitim-Bir-Sen olarak, milletin ve ülkenin gelişmesini, kalkınmasını geciktiren, her alanda mağduriyetlere ve travmalara neden olan 28 Şubat sürecinde rol alanları kınadıklarını belirten Öz, şunları aktardı:

"Türkiye'nin yakın tarihinde siyasal ve sosyo-ekonomik bakımdan en acımasız sonuçlar doğuran olaylardan biri olan ‘28 Şubat postmodern darbesinin üzerinden 19 yıl geçti. Siyasi geçmişimizde ve literatürümüzde eşsiz acılar ve zulüm karşılığıyla yer alan 28 Şubat, aklımızı, ruhumuzu donduran soğuğuyla hatırlanacaktır. 28 Şubat sürecinde rol alanları kınıyor, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenleri, masum insanlara zulmedenleri lanetliyor, her konuda evrensel standartlara ulaşmış bir ülke ve gelecek diliyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden 28 Şubat'ın 19'uncu yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 12 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat'ın 19'uncu yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı