KIRŞEHİR HABERLERİ

28 Şubat'ın 19. yılı

AA / Serkan Güner
27.02.2016 - 18:23Son Güncelleme :
AA / Serkan Güner

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir İmam Hatip Okulları ve Mezunları Derneği, 28 Şubat sürecinin halen hafızalarda olduğunu belirtti.

Kırşehir İmam Hatip Okulları ve Mezunları Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada, 28 Şubat sürecinin üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen yaşanan zor günlerin halen hafızalarda olduğu kaydedildi.

Açıklamada, dindar kesimin hedef alındığı vurgulanarak, sürecin sadece asker tarafından değil, sözde sivil toplum örgütleri, üniversiteler, medya ve sermaye grupları tarafından yapıldığı iddia edildi.

Süreçten toplumun büyük kesiminin maddi ve manevi zarar gördüğü ifade edilen açıklamada, 28 Şubat darbesinin en büyük mağdurlarının, eğitim hakkı gasp edilen imam hatip ve üniversite öğrencileri olduğu vurgulandı.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden 28 Şubat'ın 19. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 18 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat'ın 19. yılı haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

Sayfa Başı