DÜZCE HABERLERİ

28 Şubat'ın 19. yılı

AA / Ömer Ürer
27.02.2016 - 15:19Son Güncelleme :

AK Parti Düzce İl Başkanı Keskin:"28 Şubat Türk demokrasisine vurulmuş kara bir lekedir"

AA / Ömer Ürer

DÜZCE (AA) - AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, "28 Şubat Türk Demokrasisine vurulmuş kara bir lekedir" dedi.
Keskin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk milletinin geçmiş tarihlerde karanlık güçler tarafından her on yılda bir darbelerle demokrasisine müdahale edildiğini belirterek, milletinin özgür bir yaşam standardı yaşamasının engellendiğini vurguladı.
28 Şubat 1997 yılında alınan kararlar doğrultusunda yapılan darbeyi kınadıklarını aktaran Keskin, şunları söyledi:
"28 Şubat Türk demokrasisine vurulmuş kara bir lekedir. Darbeler her ne şekilde yapılmış olursa olsun, devlete ve milletin hür iradesine ihanettir. Bu ülkede maalesef ki milletin büyük bir çoğunluğunun oyları ile iktidara gelmiş başbakanını dahi asacak derecede hainleşmiş bu odaklar, ülkemizi karanlık günlere sürüklemişlerdir. Binlerce insan, her ne görüşte olursa olsun bu karanlık güçlerin baskı ve şiddeti ile canlarından olmuş, ülkemiz karanlık günlerin yaşanmasına neden olmuştur."
Keskin, o dönemde ikna odalarında birçok genç kıza psikolojik baskı yapıldığına işaret ederek, "28 Şubat 1997 de birçok gencimiz başörtüsü yüzünden üniversitelere alınmadı. İkna odaları adı altında birçok genç kızımıza psikolojik baskı yapıldı. Sınavlarda derecelere giren birçok gencimiz katsayıları yüzünden 2 yıllık üniversitelere dahi giremedi. Ordudan namaz kılanlar, eşleri kapalı olanlar atıldı. Eşlerinin kapalı olup olmadıkları tespit etmek için tüm ordu personelinin aile fotoğrafları istendi" ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı dik duruşunun haksızlıkları ve uygulamaları tarihin çöplüğüne attığını kaydeden Keskin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümete gelişi ve kararlı dik duruşu ile 28 Şubat'ın tüm haksızlıklarını ve uygulamalarını tarihin çöplüğüne attı. O dönemin darbeye çanak tutan tüm kurumlarını darbecilerden ve yandaşlarından temizledi. Paralel örgütler tarafından hatırlatılmaya çalışılan darbe kültürünü, basiretli duruşu ile bertaraf etti ve bu karanlık güçlerle mücadele halen devam etmektedir. Allah bu millete bu utanç yıllarını tekrar yaşatmasın."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden 28 Şubat'ın 19. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 15 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat'ın 19. yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı