SİİRT HABERLERİ

28 Şubat'ın 19. yılı

AA / Fecri Barlık
27.02.2016 - 11:04Son Güncelleme :

- Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Siirt Şube Başkanı Şeker, 28 Şubat postmodern darbesinin Türkiye'nin yakın tarihinde en acımasız sonuçlar doğuran olaylardan biri olduğunu belirtti.

AA / Fecri Barlık

SİİRT (AA) - Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Siirt Şube Başkanı Murat Şeker, 28 Şubat postmodern darbesinin Türkiye'nin yakın tarihinde en acımasız sonuçlar doğuran olaylardan biri olduğunu bildirdi.

Şeker, 28 Şubat'ın 19. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, ülkenin siyasi geçmişinde ve literatürde eşsiz acılar ve zulüm karşılığıyla yer alan 28 Şubat'ın aklı ve ruhu donduran soğuğuyla devamlı hatırlanacağını söyledi.

28 Şubat sürecinin yüz binlerce insanı mağdur ettiğini ifade eden Şeker, şunları kaydetti:

"Bu postmodern darbe her eve ateş, her göze yaş düşürmüştür. Milletin, servetinden de önce umudu, hayali, amacı çalınmıştır. Bu çağdaş Türkiye tablosunun bin yıl süreceği söylenmiştir. Yaşanan bunca kabus ve kaos, yapanlar için sevinç ve mutluluk kaynağı olabilmiştir. Onun için, söz konusu süreçte zulüm yapanları, bedel ödetenleri, insanların umutlarını çalanları, haklarını gasp edenleri hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacağız. İnanç ve özgürlüğü temel karakter edinmiş milletimizin sabır ve kararlılıkla gösterdiği direnç sonrasında, bin yıl sürmesi planlanan kuşatma, daha on yıl bile geçmeden paramparça olmuş, planlar, yapanların başına geçirilmiştir. Bazı siyasetçilerin ve aydınların hala darbeleri iyi ve kötü diye ayırma bahtsızlığından zihnini kurtaramadıklarını gözlemlemek üzücüdür. Oysa darbe, anayasal suçtur. Millet iradesine haksızlıktır, zulümdür."

Şeker, gelinen noktada, demokratik, sivil ve özgürlükçü yeni anayasanın daha fazla zaman geçirilmeden yapılmasının elzem olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden 28 Şubat'ın 19. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 11 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat'ın 19. yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı