HATAY HABERLERİ

28 Şubat'ın 19. yıl dönümü

AA / Salim Taş
28.02.2016 - 21:03Son Güncelleme :

- 28 Şubat Kadın Platformu Hatay Temsilcisi Yıkılmaz: "Daha 5-6 yıl öncesine kadar dahi, 'Bu ülkenin asli unsuru biziz ve sizler sayısal olarak yüzde 80'de alsanız bu ülkenin asıl sahibi bizleriz' diyenler ne yazık ki 28 Şubat darbesini alkışlayanlardı"

AA / Salim Taş

HATAY (AA) - AK Parti Hatay İl Başkanlığı tarafından "28 Şubat'ı unutma unutturma" adlı konferans düzenlendi.

28 Şubat Kadın Platformu Hatay Temsilcisi Nazmiye Yıkılmaz, Antakya Meclis Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konferansta yaptığı konuşmada, 19 yıl önce, kendini ülkenin tek muktediri olarak görenlerin kendilerine bir düşman icat ettiklerini ve yok etmek için karar verdiklerini belirtti.

28 Şubat sürecindeki güç sahiplerinin kendisi gibi düşünmeyen ve yaşamayanları reddettiğini, ötekileştirdiğini ifade eden Yıkılmaz, "Halkın bizzat oylarıyla kendilerinin seçip iktidara getirdikleri bir hükümeti 28 Şubat 1997 tarihinde, tamamıyla yok sayarak, aynı zamanda anayasa ve demokrasinin tüm kural ile ilkelerini kendi çıkarlarına ters düştüğü için çiğneyerek devirme adına, sözüm ona demokrasiye balans ayarı yaptıklarını söyledikleri bir darbe gerçekleştirmiştir. Daha 5-6 yıl öncesine kadar dahi, 'Bu ülkenin asli unsuru biziz ve sizler sayısal olarak yüzde 80'de alsanız bu ülkenin asıl sahibi bizleriz' diyenler ne yazık ki 28 Şubat darbesini alkışlayanlardı"diye konuştu.

Yıkılmaz, darbelerden uzak, geleceğe sevgiyi miras bırakacak, büyük ve güçlü Türkiye temennisinde bulundu.

Programda 28 Şubat süreci mağdurları Doç, Dr. Tülin Durgun Yetim, Cafer Tutar ve Muzaffer Şafak, yaşadıkları sıkıntıları anlattılar.

Etkinliğe AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden 28 Şubat'ın 19. yıl dönümü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 21 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat'ın 19. yıl dönümü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı