BOLU HABERLERİ

28 Şubat'ın 19. yıl dönümü

AA / Zafer Göder
28.02.2016 - 17:00Son Güncelleme :
AA / Zafer Göder

BOLU (AA) - AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, 28 Şubat döneminin Türkiye'de siyasi, idari, hukuki ve toplumsal alanlarda büyük yaralar açtığını, ayrımcı uygulamalara ve insan hakları ihlallerine sahne olduğunu kaydetti.

Ercoşkun, yaptığı yazılı açıklamada, 28 Şubat 1997 yılında alınan kararlar doğrultusunda yapılan ve post modern darbe olarak adlandırılan 28 Şubat kararlarını yıl dönümünde kınadı.

28 Şubat döneminin Türkiye'de siyasi, idari, hukuki ve toplumsal alanlarda büyük yaralar açtığını, ayrımcı uygulamalara ve insan hakları ihlallerine sahne olduğunu belirten Ercoşkun, "Bu tarih ve yapılan toplumsal darbe; herkesin hayatına acı bir şekilde dokunmuştur. Çalışanlar işsiz kalmış, pek çok genç kızımız eğitimini yarım bırakmak zorunda kalmıştır. Halkın değerlerini, inançlarını, demokratik haklarını elinden almayı hedefleyen ve ordunun, bürokrasi ile birlikte yarattığı bu karanlık dönemin yarattığı enkazı kaldırmak hiç de kolay olmamıştır" ifadesini kullandı.

Ercoşkun, dönemin karar ve uygulamalarıyla demokrasinin katlini hedefleyenlerin amacına ulaşamadığını ve 28 Şubat'ı bin yıl sürecek sananların yanıldığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"AK Parti hükümeti bu karanlık dönemi hukuk önünde mahkum etmek için elinden geleni yapmıştır. Enkazı kaldırmıştır ama altından yine büyük meseleler çıkmıştır. Emniyet ve hukuk sisteminde yıllarca çöreklenen darbeci düşünce, boş durmamıştır ancak artık ortada zafiyetle donanmış bir irade yoktur. Artık, ülkemiz toplumsal ve siyasi iradesi elinden alınmış bir ülke değildir. Güçlüdür, dimdik ayaktadır ve bu türlü girişimlerin defterini dürerek aynı katliamların yaşanmaması için mücadelede kararlıdır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bolu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bolu ilinden 28 Şubat'ın 19. yıl dönümü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat'ın 19. yıl dönümü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı