TOKAT HABERLERİ

28 Şubat'ın 19. yıl dönümü

AA / Recep Bilek
28.02.2016 - 16:36Son Güncelleme :

- AK Parti Tokat Gençlik Kolları üyeleri, 28 şubat sürecini protesto etti

AA / Recep Bilek

TOKAT (AA) - AK Parti Tokat Gençlik Kolları üyeleri, Türk siyaset tarihinde "post modern darbe" olarak adlandırılan 28 Şubat sürecini yıl dönümünde protesto etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan gençlik kolları üyeleri, "28 Şubat'ı unutma unutturma" yazılı bir pankart açtı.

Üyeler adına basın metnini okuyan AK Parti Tokat Gençlik Kolları İl Başkanı Mesut Aktürk, 28 Şubat'ın aklı, ruhu donduran soğuğuyla hatırlanacağını söyledi.

28 Şubat'ın millet iradesine yapılan bir darbe olduğunu savunan Aktürk, "28 Şubat süreciyle, milletin özgür iradesinin iş başına getirdiği 54. Hükümet, irtica gibi kaba, sıradan, gülünç bir gerekçe ve militarist baskıyla görevden uzaklaştırılmıştır. İlericilik, çağdaşlık yalanı ve perdesi arkasından sürdürdükleri planlarıyla bir şekilde halkını susturdukları, siyasetçisini sindirdikleri ülkeyi yağmalamışlardır. Devleti ve milletiyle ülkemiz, tüm hatlardan uçuruma itilmiştir"dedi.

Başörtülü kadınların eğitim, öğrenim ve çalışma hakları, anayasal ve uluslararası sözleşmeler hiçe sayılarak ucube yönetmeliklerle engellendiğini ifade eden Aktürk, sadece resmi kurumlarda çalışan başörtülü kadınların değil, özel dershanelerde, sürücü kurslarında öğretmenlik yapan kadınların da istihdam edilmemeleri için baskılar ve baskınlar yapıldığını kaydetti.

Aktürk, şunları söyledi:

"İnanç ve özgürlüğü temel karakter edinmiş milletimizin sabır ve kararlılıkla gösterdiği direnç sonrasında, bin yıl sürmesi planlanan kuşatma, on yıl geçmeden paramparça olmuş ve planlar da yapanların başına geçirilmiştir. AK gençlik olarak, milletimizin ve ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını geciktiren, her alanda mağduriyetine neden olan 28 Şubat sürecinde rol alanları kınıyor, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenleri, masum insanlara zulmedenleri lanetliyor, her konuda evrensel standartlara ulaşmış bir ülke ve gelecek yolunda emin adımlarla ilerleyen yeni bir Türkiye umut ediyoruz."

Açıklamanın ardından katılımcılar gençlik kollarınca açılan resim sergisini gezdi.

Protestoya AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Kadın Kolları İl Başkanı Havva Sabuncuoğlu ve yönetim kurulu üyeleri de destek verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden 28 Şubat'ın 19. yıl dönümü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 16 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat'ın 19. yıl dönümü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı