ANTALYA HABERLERİ

28 Şubat'ın 19. yıl dönümü

AA / Leyla Ataman Koyuncuoğlu
28.02.2016 - 15:43Son Güncelleme :

- AK Parti Antalya Gençlik Kolları Kaş İlçe Başkanı Günay:- "Ne kadar zaman geçerse geçsin en soğuk şubat ayını asla unutmayacağız"

AA / Leyla Ataman Koyuncuoğlu

ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya Gençlik Kolları Kaş İlçe Başkanı Erman Günay, 28 Şubat süreciyle ilgili olarak, "Ne kadar zaman geçerse geçsin en soğuk şubat ayını asla unutmayacağız" dedi.

Günay, Kaş Belediyesi Toplantı Salonunda yaptığı açıklamada, Türk siyaset tarihinde "post modern darbe" olarak adlandırılan 28 Şubat sürecinin, Türk siyasi ve sosyal tarihine vurulmuş bir kara leke olduğunu söyledi.

Ne kadar zaman geçerse geçsin en soğuk şubat ayını asla unutmayacaklarını ifade eden Günay, şöyle konuştu:

"Geleceğe ışık tutacak bir genç kız kardeşimizin geri bir düşünce yapısının örneğini ve altyapısını oluşturan darbeci zihniyetin istekleri doğrultusunda, eğitim görmesi, ikna odalarında başörtüsünü çıkarması için günlerce baskı altında tutulması, 'eğitim hayatını bitiririz' denilerek tehdit edilmesi kabul edilebilir mi? Hangi demokrasi, özgürlük tanımı bu durumu kabul eder? Veya İnsanların ibadet etmelerine, namaz kılmalarına, kılık kıyafetlerine kim, hangi nedenle karışabilir? Modernizm ve demokrasi olgusu, insanlara yaşatılan bu baskıcı sürecin neresinde yer almıştır?"

28 Şubat sürecinin Türkiye'ye faturasının çok ağır olduğunu kaydeden Günay, 4 binin üzerinde kişinin devlet memurluğundan men edildiğini, 22 vakfın kapandığını, bin 969 öğrenmenin memuriyet hayatına son verildiğini ve ülkenin 381 milyar dolar zarara uğratıldığını söyledi.

Bugün herkesin ibadetini yaptığını, herkesin eğitim öğretim hayatına özgürce devam ettiğini, kimsenin kılık kıyafetiyle uğraşılmadığını, devletin ve askerin omuz omuza çalıştığını ifade eden Günay, "Rabbimize şükürler olsun ki o karanlık günler atlatıldı ve milli irade memleketimizin aydınlık yarınlarını bizlere armağan etti" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden 28 Şubat'ın 19. yıl dönümü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 15 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat'ın 19. yıl dönümü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı