BARTIN HABERLERİ

28 Şubat'ın 19. yıl dönümü

AA / Selim Bostancı
28.02.2016 - 14:51Son Güncelleme :

- AK Parti Bartın Milletvekili Tunç: - "Aziz milletimiz, AK Parti'ye karşı gerçekleştirilen antidemokratik girişim ve komplolara da hep karşı koymuş, vesayetçi ruh ve darbeci anlayışın artık tarihe karıştığını, bu güzel ülkeyi geriye götürecek hiçbir girişime müsaade etmeyeceğini göstermiştir"

AA / Selim Bostancı

BARTIN (AA) - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, "Aziz milletimiz, AK Parti'ye karşı gerçekleştirilen antidemokratik girişim ve komplolara da hep karşı koymuş, vesayetçi ruh ve darbeci anlayışın artık tarihe karıştığını, bu güzel ülkeyi geriye götürecek hiçbir girişime müsaade etmeyeceğini göstermiştir" dedi.

Tunç, 28 Şubat post modern darbesinin yıl dönümü nedeniyle gazetecilere yaptığı açıklamada, 28 Şubat'ın demokrasiye kara bir leke olarak hafızalara nakşedilen karanlık tarihin adı olduğunu ifade etti.

28 Şubat sürecinin, ülke insanlarının inancından ötürü kamplaştırılmaya çalışıldığı, insanların bir bölümünün fişlendiği ve ötekileştirildiği, eğitim müfredatından ekonomi ve finans sektörüne kadar antidemokratik müdahalelerde bulunulduğu bir tarih olduğunu dile getiren Tunç, şöyle konuştu:

"28 Şubat, basın ve medyanın Genel Kurmay karargahından yönlendirilmeye çalışıldığı, yüksek yargı mensuplarına ve sivil toplum kuruluşlarına Genelkurmay'da brifingler verildiği, seçilmişlerin meşruiyet alanlarının atanmışlar ve medya basın aracılığıyla daraltılmaya çalışıldığı ve siyaset kurumunun etkisizleştirildiği bir tarihtir. Vesayetçi anlayışın milletimize meydan okuyarak, ülkeyi 50 yıl geriye götüren bu karanlık sürecin izlerini 14 yılda AK Parti silmiştir. Aziz milletimiz, AK Parti'ye karşı gerçekleştirilen antidemokratik girişim ve komplolara da hep karşı koymuş, vesayetçi ruh ve darbeci anlayışın artık tarihe karıştığını, bu güzel ülkeyi geriye götürecek hiç bir girişime müsaade etmeyeceğini göstermiştir. 28 Şubat sürecini milletimize yaşatanları bir kez daha kınıyor, ülkemizin böyle karanlık günlere geri dönmemesini yürekten temenni ediyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden 28 Şubat'ın 19. yıl dönümü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 14 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat'ın 19. yıl dönümü haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

Sayfa Başı