KIRIKKALE HABERLERİ

28 Şubat'ın 19. yıl dönümü

AA / Zekeriya Karadavut
28.02.2016 - 14:55Son Güncelleme :

- AK Parti Kırıkkale Gençlik Kolları üyeleri, 28 Şubat sürecinde yaşanan olumsuzlukları protesto etti

AA / Zekeriya Karadavut

KIRIKKALE (AA) - AK Parti Kırıkkale Gençlik Kolları üyeleri, 28 Şubat süreciyle ilgili protesto eylemi yaptı.

Hüseyin Kahya Parkında bir araya gelen AK Parti Kırıkkale Gençlik Kolları üyeleri, "28 Şubat'ın yaralarını sarıyoruz", "AK Gençlik darbeci zihniyetin karşısında", "Bu vatan ve güzel din bizlere emanettir" ve "28 Şubat milletin iradesine ve değerlerine vurulan bir darbeydi" yazılı pankartlar açtı.

Gençlik Kolları İl Başkanı Müjdat Yurtseven, burada yaptığı açıklamada, darbeci zihniyetlerin insanların özgürlüğünü kısıtlayarak bir yere varamadığını, 28 Şubat'ın bunun en güzel örneklerinden olduğunu söyledi.

Bu dönemde binlerce insanın özgürlüğünün elinden alındığını belirten Yurtseven, şunları kaydetti:

"Başörtülü kadınların eğitim, öğrenim ve çalışma hakları anayasal ve uluslararası sözleşmeler hiçe sayılarak ucube yönetmeliklerle engellendi. Sadece resmi kurumlarda çalışan başörtülü kadınların değil, örneğin özel dershanelerde, sürücü kurslarında öğretmenlik yapan kadınlarında istihdam edilmemeleri için söz konusu kurumlara baskılar ve baskınlar yapıldı. Başlarını açan veya peruk takan kadınlar dahi disiplin cezaları almaktan, sürgünle cezalandırılmaktan, memuriyetten atılmaktan ve işlerini kaybetmekten kurtulamadı. Eşi ile işi arasında tercih yapmaya zorlananlardan bazıları başörtülü eşlerinden, bazıları geçimlerini sağladıkları işlerinden vazgeçmek durumunda kaldılar."

Yurtseven, 28 Şubat'ın bu ülkenin kaderine, geleceğine vurulan kara bir leke olduğunu vurgulayarak, bir daha darbelerin olmaması için burada olduklarını dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden 28 Şubat'ın 19. yıl dönümü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 14 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat'ın 19. yıl dönümü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı