SİİRT HABERLERİ

"28 Şubat ve Uygulamaları" konferansı

AA / Zekeriya Güneş,Recep Çelik
26.02.2016 - 20:48Son Güncelleme :

- AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Aydın:- "Sürekli yoklama alıyor öğretim üyelerimiz, öğretim üyeleri başörtülü öğrencilerle ilgili kırmızı kalemle işaret koyuyorlardı"

AA / Zekeriya Güneş,Recep Çelik

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Saadettin Aydın, 28 Şubat sürecine ilişkin, "Sürekli yoklama alıyor öğretim üyelerimiz, öğretim üyeleri başörtülü olan öğrencilerle ilgili kırmızı kalemle işaret koyuyorlardı" dedi.

Aydın, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Siirt Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu Konferans Salonunda düzenlenen "28 Şubat ve Uygulamaları" konferansında, 28 Şubat sürecinde yaşanan hukuksuzluklara değindi.

O dönemde Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde öğretim üyeliği ve bölüm başkanlığı yaptığını hatırlatan Aydın, keyfi uygulamalarla başörtülü öğrencilere acımasız davranıldığını ve üniversiteden atıldıklarını dile getirdi.

Aydın, kendisinin de 28 Şubat mağduru olduğunu belirterek, "Sürekli yoklama alıyor öğretim üyelerimiz, öğretim üyeleri başörtülü öğrencilerle ilgili kırmızı kalemle işaret koyuyorlar ve yoklamayı bana getiriyorlar, yani bölüm başkanına. Ben de bunları alacağım işleyeceğim, soruşturma açacağım ve okuldan atacağım diye bekliyorlardı. Ben de alıyordum yoklamaları sumen altına koyuyordum" dedi.

Eşinin başörtülü olması ve kendisinin de namaz kılması nedeniyle hakkında soruşturma açıldığını anlatan Aydın, önce bir ilçeye sürgün edildiğini, ardından üniversiteden atıldığını belirtti.

Yurt Müdürü Birsen Sümer, konuşmanın ardından Aydın'a plaket verdi.

Konferansa, Siirt Üniversitesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, AK Parti Siirt İl Başkanı Özgür Fuat Çalapkulu ve öğrenciler katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden "28 Şubat ve Uygulamaları" konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 20 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "28 Şubat ve Uygulamaları" konferansı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı