TOKAT HABERLERİ

"28 Şubat süreci" sergisi açıldı

AA / Enes Sansar
26.02.2016 - 17:31Son Güncelleme :
AA / Enes Sansar

TOKAT (AA)- Tokat AK Parti Gençlik Kolları, 28 Şubat'ta yaşananlarla ilgili fotoğraf sergisi ve stant açtı.

Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan stantla AK Parti Tokat Gençlik Kolları mensupları, vatandaşlara sinevizyon ve fotoğraflarla 28 Şubat dönemini anlatıyor.

AK Parti Tokat Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, 28 Şubat döneminde Müslümanların ve tüm Türkiye’nin çok acı günlerden geçtiğini söyledi.

İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak o dönemde hem dine hem başörtüsüne hem de özgürlüklere vurulan darbenin yıl dönümünde Tokat halkına 28 Şubat'ı unutturmamak için stant açtıklarını dile getiren Aktürk, "Burada dev ekranda o günlerde yaşanan olayları, bacılarımıza, annelerimize yaşatılan zulmü videolarla, fotoğraflarla, broşürlerle anlatmaya çalışıyoruz. İnşallah bu günleri bir daha görmeyiz" dedi.

Başörtüsü ve her türlü özgürlüklerin önünü açma noktasında çalışmalara AK Parti hükümetinin devam ettiğini anlatan Aktürk, "Gençlik olarak üniversitelerde artık çok rahatız. Gençlik olarak 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden "28 Şubat süreci" sergisi açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 17 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "28 Şubat süreci" sergisi açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı