ORDU HABERLERİ

28 Şubat süreci

AA / Hayati Akçay
27.02.2016 - 13:21Son Güncelleme :

- Önder İmam Hatipliler Derneği Ordu Temsilcisi Çiçek: "Milli irademize ve değer yargılarımıza yönelik kitlesel zorbalık günlerini ve zorbaları toplum olarak unutmayacağız"

AA / Hayati Akçay

ORDU (AA) - Önder İmam Hatipliler Derneği Ordu Temsilcisi Belgüzar Çiçek, "Milli irademize ve değer yargılarımıza yönelik kitlesel zorbalık günlerini ve zorbaları toplum olarak unutmayacağız" dedi.
Çiçek, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, 28 Şubat sürecinin mümkün olmayan maddi ve manevi hasarlar oluşturduğunu belirterek, "İrtica tehlikesi adı altında başlatılan ve dindar kesimi hedef alan baskı ve zulümler, akıl almaz algı oyunları ile desteklenerek ülkenin en önemli sorunu haline dönüştürülmüştür. Toplumu fişleme birimleri oluşturulmuş kamusal alan zorlama tabiri ile adeta bir sürek avı haline getirilmiştir" diye konuştu.
"Darbeyi, baskı ve zulmü meşrulaştırıcı her türlü kaos da çeşitli entrikalarla oluşturulmuştur" ifadesini kullanan Çiçek, şöyle devam etti:
"Ordu yargı, medya ve sermaye grupları hep birlikte hareket ederek mevcut hükümeti istifaya zorlamıştır. Milletin iradesiyle alay edercesine, 'beceremediniz bırakın' diyenlerin sözleri, zafer çığlıkları eşliğinde ana haber bültenlerinde ve manşetlerde yer bulmuştur. Toplumun büyük bir kesiminin maddi ve manevi zarar gördüğü 28 Şubat darbesinin en büyük mağdurları eğitim hakkı gasp edilen imam hatip ve üniversite öğrencileri olmuştur."
Çiçek, 28 Şubat sürecini unutmayacaklarını dile getirerek, şunları kaydetti:
"28 Şubat darbesinin mimarları yargı karşısındadır. O dönemde militarizmi her şekilde destekleyen ve meşruiyet zemini oluşturan ulusal ve uluslararası aktörler yargı sürecine dahil olmamıştır. Buna rağmen,milli irademize ve değer yargılarımıza yönelik kitlesel zorbalık günlerini ve zorbaları toplum olarak unutmayacağız. Tarihin hiçbir döneminde zulüm payidar olmamıştır ve bundan sonra da olmayacaktır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden 28 Şubat süreci hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 13 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat süreci haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı