BATMAN HABERLERİ

-28 Şubat süreci

AA / Yılmaz Ekinci
26.02.2016 - 15:47Son Güncelleme :

- Eğitim Bir- Sen Batman Şube Başkanı Mehmet Ergin, 28 Şubat sürecinin bütün izlerinin silinmesi gerektiğini belirtti.

AA / Yılmaz Ekinci

BATMAN (AA) - Eğitim Bir- Sen Batman Şube Başkanı Mehmet Ergin,28 Şubat sürecinin bütün izlerinin silinmesi gerektiğini belirtti.

Ergin yaptığı açıklamada, 28 Şubat postmodern darbesi ile, milletin bin yıllık medeniyet değerlerinden koparılması ve nesillerin köklerinden habersiz yetiştirilmesi için düşmanca tutum takınılmış, hak-hukuk ve adalet gibi kavramlarının ayaklar altına alındığı uygulamalara imza atıldığını söyledi.

28 Şubat sürecinin 10 yıl bile sürmediğini dile getiren Ergin, şunları kaydetti:

"Çünkü, 'Küfür devam eder, zülüm devam etmez' buyrulmuştur. Zulüm döneminin uygulamaları da, Eğitim-Bir-Sen’in güçlü kadrolarının öncülüğüyle iktidar tarafından peyderpey ortadan kaldırılmış, mağdurların haklarının iadesine ilişkin kimi düzenlemeler de yapılmıştır."

28 Şubatçılar'ın bugün yargı önünde olduğunu hatırlatan Şube Başkanı Ergin, "10 Binlerce memuru doğrudan ve milyonlarca insanı dolaylı yollarla etkileyen bir antidemokratik hareketi gerçekleştirenler yargı önünde ibretlik bir cezaya çarptırılmalıdır. Türkiye tarihinin en karanlık döneminde yaşanan mağduriyetlerin bütün izleri silinmelidir" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Batman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Batman ilinden -28 Şubat süreci hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 15 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça -28 Şubat süreci haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı