MUŞ HABERLERİ

28 Şubat’ı Sabah Namazı Kılarak Protesto Ettiler

IHA
28.02.2015 - 11:59Son Güncelleme :

MUŞ’TA MEMUR-SEN, BİLGE-DER, ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ VE TÜRKİYE GENÇLİK KULÜPLERİ TARAFINDAN SABAH NAMAZI PROGRAMI ORGANİZE EDİLDİ.

IHA

Muş’ta Memur-Sen, Bilge-Der, Anadolu Gençlik Derneği ve Türkiye Gençlik Kulüpleri üyeleri, sabah namazının ardından 28 Şubat sürecini protesto etti.
Muş’ta 28 Şubat mağdurları sabah namazında tarihi Hacı Şeref Camii’nde bir araya geldiler. Namaz çıkışı açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, “Postmodern darbenin asıl hedefi dindarlar olmuş, asıl tahribat dini kurumlar üzerinde gerçekleştirilmiştir. İmam hatip liseleri ve Kur’an kurslarının kapatılması anlamına gelen katsayı adaletsizliği ve 8 yıllık kesintisiz eğitim uygulamaya sokulmuş. Kamuda çalışan başörtülü öğretmenlerin görevine son verilmiş, mütedeyyin kamu personeli soruşturmalar. Sürgünler ve göreve son vermelerle zulme uğratılmıştır. Bin yıl sürecek denilen 28 Şubat süreci, 10 yıl bile sürmemiştir. Çünkü “Küfür devam eder, zülüm devam etmez” buyrulmuştur. Zulüm döneminin uygulamaları da Memur-Sen’in güçlü kadrolarının öncülüğüyle iktidar tarafından peyderpey ortadan kaldırılmış, mağdurların haklarının iadesine ilişkin kimi düzenlemeler de yine Eğitim-Bir-Sen’in takibi ve yönlendirmesiyle yapılmıştır” dedi.
28 Şubat’ta asıl tahribatın değerler üzerinde yapıldığına vurgu yapan Barışan, “28 Şubat postmodern darbesi oluşturduğu maddi ve manevi tahribat bakımından milletimizi onlarca yıl geriye götüren bir etki ortaya koymuştur. 28 Şubat karanlığında gerçekleştirilen yolsuzluklar, usulsüzlükler, hortumlamalarla milletin bütün bir maddi varlığı tarumar edilerek ekonomik yönden tahribat yapılmıştır. Ancak asıl tahribat değerler üzerinde gerçekleştirilmiş. Milletimizin bin yıllık medeniyet değerlerinden koparılması ve nesillerin köklerinden habersiz yetiştirilmesi için düşmanca tutum takınılmış ve hak-hukuk-adalet gibi kavramların ayaklar altına alındığı uygulamalara imza atılmıştır” ifadelerini kullandı.
Yaşananların da geride kaldığına dikkat çeken Barışan, “Allah bu millete bir daha 28 şubatları yaşatmasın” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden 28 Şubat’ı Sabah Namazı Kılarak Protesto Ettiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 11 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat’ı Sabah Namazı Kılarak Protesto Ettiler haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:53
  • Öğle
   12:10
  • İkindi
   14:49
  • Akşam
   17:06
  • Yatsı
   18:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı