KASTAMONU HABERLERİ

28 Şubat darbesinin yıldönümü

AA / Semih Yüksel
29.02.2016 - 10:29Son Güncelleme :

- Kastamonu’da Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliğince 28 Şubat darbesinin yıldönümünde "Yaşayanlar anlatıyor" konulu konferans düzenlendi

AA / Semih Yüksel

KASTAMONU (AA) - Kastamonu’da Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliğince 28 Şubat darbesinin yıldönümünde "Yaşayanlar anlatıyor" konulu konferans düzenlendi.

Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi'nin toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinlikte Kur'an-ı Kerim okunarak, günün anlam ve önemine ilişkin sinevizyon gösterimi yapıldı.

TÜGVA İl Temsilcisi Burak Arslan, yaptığı konuşmada, insanların yaşam biçimlerine kast eden darbe döneminin açtığı yaraların milletin zihninde tazeliğini koruduğunu belirtti.

28 Şubat'ı anlamak ve anlatmak üzere bir araya geldiklerini anlatan Arslan, "Darbelerle dolu yakın tarihimizin son darbesinin yıl dönümünde sizlerle 28 Şubat'ı anlamak ve anlatmak üzere bir araya geldik. Namaz kılmanın suç, Müslümanım demenin ayıp olduğu bir dönemden bahsediyoruz. Öz yurdunda garip, öz vatanında parya olmak tam da bu olsa gerekti. Milletin ordusu namlusunu millete çevirmiş, devletin eli halkın sakalına baş örtüsüne uzanmış durumdaydı. Bunca zulmün en büyük nedeni ise İslami şuur sahibi bir başbakanın görev başına gelmeseydi aslında" dedi.

Arslan, 27 Şubat'ta vefatının 5. yıldönümü olan eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'a yapılanların da akıllardan çıkmayacağına dikkati çekerek, "Haydi kızlar okula kampanyaları düzenleyip başörtülü kızları okul kapılarında bekletmenin iki yüzlülüğünü bu millet unutmadı, unutmayacak. Milletin meclisinde milli irade tarafından göreve getirilen başörtülü milletvekili Merve Kavakçı'nın meclisten nasıl kovulduğu zihnimizin en merkezi yerinde her daim yerini koruyacak. Hepsinden öte bu millet dün beşinci vefat yılı olan rahmetle andığımız Necmettin Erbakan'a yapılanları aklından çıkarmayacak. 28 Şubat'ın akabinde sırf okuduğu şiir bahane edilerek hapse mahkum edilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın okuduğu şiir halkın dilinden düşmeyecek" diye konuştu.

Darbe günlerini unutmamak, unutturmamak ve ders almak adına her daim çalışacaklarını vurgulayan Arslan, insanların fikir özgürlüğünü kısıtlayan her türlü hareketin karşısında vakıf olarak durduklarını ve durmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Konuşmanın ardından Kastamonu Milli Gençlik Vakfı başkanlarından Turgut Arslan, Yahya Çirişoğlu ve Fatih Köse, 28 Şubat sürecinde yaşadıkları sıkıntıları katılımcılarla paylaştı.

Konferansa, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat ile TÜGVA gönüllüleri katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden 28 Şubat darbesinin yıldönümü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 10 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat darbesinin yıldönümü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı