« Hürriyet.com.tr
MENÜ

28 milyon liralık kabus

Siyah beyazlılar, kulüpler ve futbolcuların alacakları için 28 milyon TL ödemek zorunda. Ekonomik olarak zor günler geçiren Kartal, çıkış yolları arıyor.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ yönetimi, bir gün bile rahat nefes alamıyor. Ekonomik olarak dar boğazdan geçen siyah beyazlılar, kamptan döner dönmez yeni bir kabus ile karşı karşıya. Avusturya’nın Seefeld bölgesindeki kampı tamamlayıp Türkiye’ye geri dönen Beşiktaş’ta yöneticileri yine hareketli günler bekliyor. Beşiktaş yönetimi, şimdi kara kara önümüzdeki ay yapılması gereken 28 milyon TL’lik ödemeyi düşünüyor. Önceki sezonlardan yapılan transfer ödemeleri ve futbolcuların alacaklarının büyük bir bölümünün oluşturduğu 28 milyon TL’lik meblağ siyah beyazlı yöneticileri umutsuzluğa itti. Toplam borcu 590 milyon TL olan Beşiktaş Kulübü’nde ağustosta yapılması gereken ödeme, büyük sıkıntı yarattı.

Çözüm için düşünülen 3 yol var

Acil olarak bir yönetim kurulu toplantısı yapacak olan Beşiktaş yönetimi çözüm yolları arayacak.  Beşiktaş yönetimi 3 çıkış yolu buldu:

1-Bankadan kredi çekilecek.

2-Sponsorlarla görüşüp, erken bir ödeme planı yapılacak.

3-Yönetim kendi arasında bir proje üretmeye çabalayacak.

Borçların fazlalığı nedeniyle bankalardan kredi alması zor görünen Beşiktaş’ın alternatifleri ise sponsorlardan alınabilecek para ve yeni bir proje.

Escude: Göreve hazırım

BEŞİKTAŞ’ın Sevilla’dan kadrosuna kattığı yeni transfer Escude, iddialı konuştu. Siyah beyazlılarla 2 yıllık sözleşme imzalayan Fransız oyuncu, “Kulüp için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Takımımın maçları kazanması için her şeyimi sahaya yansıtacağım ve çok çalışacağım” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler