Gündem Haberleri

GÜNDEM

  275 kiloydu, hızla sağlığına kavuşuyor

  A.A.
  09 Mayıs 2011 - 11:34Son Güncelleme : 09 Mayıs 2011 - 12:08

  İzmir'in Konak ilçesinde aşırı kilosu yüzünden evinin bahçesinde yaşamak zorunda kalan ve Devlet Bakanı Aliye Kavaf'ın talimatıyla Saray Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi altına alınan Muhammet Yavaşça, 7 ayda 95 kilo verdi.

  Henüz 1,5 yaşındayken vurulduğu yanlış aşı nedeniyle sürekli kilo almaya başlayan ve 25 yaşında 275 kiloya ulaşan zihinsel engelli Muhammet Yavaşça, hızla sağlığına kavuşuyor.

  Ailesinin bakmakta zorlanmaya başladığı Yavaşça, 7 ay önce Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın talimatıyla Saray Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi edilmeye başlandı.

  Annesinin kalp rahatsızlığı ve ebeveynlerinin yaşlılığı nedeniyle artık bakmakta zorlandığı Yavaşça, Numune Hastane'sinin takibiyle diyet, egzersiz ve hormon tedavisi amaya başladı. Saray Rehabilitasyon Merkezi'ndeki hastanede, sağlık çalışanları tarafından tedavisi yürütülen Yavaşça, ilk etapta çok sevdiği cips ve kolalı içeceklerden uzaklaştırıldı. Sakatat, katı yağlar, sucuk, salam, sosis gibi besinlerin de verilmediği Yavaşça, kolay hareketlerden oluşan bir de egzersiz programına alındı.

  Saray Rehabilitasyon Merkezi'ne ilk gelişinde yürüyemeyen ve 6 kişinin yardımıyla taşınan Yavaşça, 7 ayda verdiği 95 kilo sayesinde yürüme gibi temel fiziksel aktivitelerini yerine getirmeye başladı.

  Yavaşça'nın ayrıca epilepsi rahatsızlığı ve şizofren tedavisi sürüyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı