KAYSERİ HABERLERİ

274 Cami Melikgazi’ye Emanet

IHA
27.10.2015 - 11:48Son Güncelleme :

MELİKGAZİ

IHA

Melikgazi Belediyesi olarak ilçe sınırları içerisinde yer alan camilerin bakım, onarım, çevre düzenleme ve genel temizlik ile cami içi temizliği için özel ekipler oluşturulduğunu hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Meclis kararı ile ilçe sınırları içerisinde yer alan camilerin ihtiyaçlarına göre eksikliklerinin giderileceğini bildirdi.
İnanç merkezlerini önemsiyoruz…
Cami halıların değiştirilmesi, wc yapımı, onarımları, inşaat malzeme yardımı, cami kubbelerin bakır korunması, yalıtım için mantolama yapılması, pencerelerin değiştirilmesi, çevre düzenlemelerin yapılması gibi birçok hizmetin yerine getirileceğini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, bu yatırım ve hizmetlerin yerine getirilebilmesi için Melikgazi Belediye Meclisinde karar alındığını belirtti.
Halk ve çevre sağlığı önemli…
Melikgazi İlçe sınırları içerisinde 274 caminin bulunduğunu vurgulayan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç konu ile ilgili olarak şunları söyledi;
“Melikgazi Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ve ilçe genelinde bulunan 274 cami de hizmet veren Cami Temizlik Ekibi bulunmaktadır. Bu ekip genel temizlik çalışması yapmaktadır. Ancak camilerin birde bakım onarım, eskiyen halıların değiştirilmesi, wc ihtiyaçların karşılanması ve boya gibi eksiklikleri bulunmaktadır. Bunun hizmete sunulabilmesi için Melikgazi Belediye meclisinden oybirliği ile karar alındı. İlçe sınırları içerisinde yer alan 274 caminin 35 tanesi tarihi camidir. 35 cami kültür varlıkları arasında yer almaktadır. Bu camilere özel çalışma gerekmektedir. Ayrıca camilerin bakım ve onarım işleri ile çevre düzenlemesi, bahçe bakımı ve ağaçların ilaçlanması, gübrelenmesi gibi çalışmalar da yine Melikgazi Belediyesince gerçekleştirilmektedir”
35 cami kültür varlıkları arasında …
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde yer alan camilerin bayramlarda ve özel gün ve gecelerde gül suyu ile yıkanıldığını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden 274 Cami Melikgazi’ye Emanet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 11 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 274 Cami Melikgazi’ye Emanet haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:06
  • Guneş
   06:43
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:39
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı