Dünya Haberleri

  270 bin Euro’ya karşılık üç buçuk yıl yatacak

  Hürriyet Haber
  25.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya’da sürücülüğünü yaptığı nakliye aracındaki 2.7 milyon Euro’yu soyan, 270 bin Euro’su hariç kalan parayı iade eden bir Türk, 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  ALMANYA’da sürücülüğünü yaptığı para nakliye aracını soyan 37 yaşındaki Metin Yaşar, Ulm Eyalet Mahkemesi tarafından 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Türk soyguncunun, suçunu itiraf etmesini, olaydan pişmanlık duymasını ve çaldığı yaklaşık 2.7 milyon Euro’yu, 270 bin Euro’su dışında iade etmiş olmasını dikkate alarak cezasını hafifletti.

  Aslında iyi insan olduğunu söyleyen ve bir anlık bir hevese kapılarak parayı çaldığını itiraf eden Yaşar’ın mahkemede, "Bana bir fırsat verilmesini istiyorum. Eşim ve iki çocuğum da burada. Gerçekten çok üzgünüm. Aslında kötü bir insan değilim" şeklinde konuştuğu belirtildi.

  Metin Yaşar’ın, parayla birlikte Neu-Ulm kentine gittiği ve paranın bir kısmını bir tarlaya, diğer bir kısmını da kardeşinin evinin bahçesine gömdüğü, daha sonra da evine giderek eşine durumu anlattığı ve teslim olmak istediğini söylediği belirtildi. Soyguncunun, pasaportunu para nakliye aracı içinde unuttuğu için İspanya’ya kaçtığı, burada paraların bir kısmını harcadıktan sonra pişmanlık duyarak ailesinin yanına döndüğü ve Almanya’da polise teslim olduğu kaydedildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı