MUŞ HABERLERİ

27. Vergi Haftası

AA / Sabri Yıldırım
26.02.2016 - 15:44Son Güncelleme :
AA / Sabri Yıldırım

MUŞ (AA) - Muş Valisi Seddar Yavuz, 22-28 Şubat 2016 tarihleri arasında kutlanan "27. Vergi Haftası" münasebetiyle il defterdarlığı personeli ile bir araya geldi.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen programda konuşan Yavuz, devletin kamuya ilişkin hizmetleri en iyi şekilde yerine getirebilmesi için, mutlaka finansal ve mali bir güce sahip olması gerektiğini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin son 10 yılda büyük ve sessiz bir devrim gerçekleştirdiğini söyleyen Yavuz, "Bu sessiz devrim ekonomik, sosyal, hukuki ve kültürel bir devrimdir. Türkiye büyük bir devlet ve küresel güç olma yolunda emin adımlarla yürüyor. Ülkemizde gerçekleşen ekonomik kalkınmayı en yakından takip edenler sizlersiniz. Meslekte uzun yıllar çalışanlar aradaki farkı mutlaka görüyordur." dedi.

Yavuz, gelirlerin arttığını, ülkede kaynak sıkıntısının olmadığını vurgulayarak, "Dev projeler, yatırımlar yavaş yavaş tamamlanıyor. 2015 yılında devletimiz, yaklaşık bir milyon 100 bin lirası genel bütçe harcamaları olmak üzere, özel bütçe, sosyal güvenlik, mahalli idareler giderleri ve ajans destekleri ile 2 milyar liranın üzerinde Muş'a para aktarmıştır. Ancak Muş'tan toplanan vergi gelirlerimiz, bu paranın yaklaşık yüzde onluk kısmını karşılayabilmektedir. O nedenle hedefimiz kentte vergi kayıp ve kaçağının en aza indirilmesi ve herkesin vergisini ödemesini sağlamaktır" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden 27. Vergi Haftası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 27. Vergi Haftası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı