MUĞLA HABERLERİ

27. Bodrum Cup Başladı

IHA
20.10.2015 - 09:44Son Güncelleme :

27. BODRUM CUP BAŞLADI

IHA

Palmarina Bodrum, Bodrum Belediyesi, TAV, Technogym ve TÜRSAB ana sponsorluğunda; Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Deniz Ticaret Odası ve Bodrum Denizciler Derneği’nin katkılarıyla 19-24 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan The Bodrum Cup 2015 başladı.
Ülkemizde yaşanan olumsuz olaylar sebebiyle, sessiz bir şekilde gerçekleşen kortej yürüyüşüne, organizasyon komitesinin yanı sıra yerli ve yabancı gruplar, yarışlara katılan takımlar, denizciler ve yarışlara ilgi gösteren çok sayıda vatandaş da katıldı.
Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, 27. Bodrum Cup yelken yarışlarına katılan herkese teşekkür ederek, "Bugün burada çok anlamlı bir yürüyüş gerçekleştirdik. Bu yürüyüşe katılarak bizlere destek veren, sessizliğiyle tepkisini dile getiren herkese teşekkür ediyorum. Bizler iki yıl önce bu görevi devraldığımızda bizlere inanan ve desteğini esirgemeyen başta Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon olmak üzere Erman Aras’a ve denizcilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bodrum Cup’ın gelişerek büyümesi için çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
Bodrum Milta Marina’da başlayıp Belediye Meydanı’nda son bulan yürüyüş bitiminde konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon; "Bu güzel Bodrum akşamında sizlerle beraber olmaktan dolayı son derece mutluyum. Gönül isterdi ki bu yürüyüşü neşeli bir şekilde yapalım coşalım ama güzel ülkem maalesef bu günlerde hep beraber yaşadığımız acılarla çalkalanıyor. Onun için ben bu yürüyüşü, güzel ülkemin birliği, beraberliği, kardeşliği, sevgisi, barışı ve hoşgörüsüne adamak istiyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde, güzel ülkemde artık böyle sessiz yürüyüşler yapmayız" dedi.
"27.YIL YARIŞLARI HEPİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN"
Başkan Mehmet Kocadon, sözlerini "Genç arkadaşlarımız inanmışlar birbirlerine güvenmişler ve diyorlar ki artık bu bayrağı biz teslim aldık. Onları desteklemek bizim en büyük görevimiz. İnanıyorum ki bu güzel arkadaşlarım bir gün gelecek bu Bodrum guletlerini İstanbul Boğazı’nda yarıştıracaklar. Etap oraya kadar gidecek, çünkü onlar buna inanıyor, Bodrum olarak buna gönülden destek veriyoruz. Bu organizasyona destek veren herkese teşekkür ediyorum. Sadun Boro anısına da düzenlenen 27. yıl yarışlarımız, hepimize hayırlı uğurlu olsun" diyerek sonlandırdı.
Daha sonra Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal ve geçtiğimiz yıl görevi devreden Bodrum Cup kurucusu Erman Aras kampanayı birlikte çalarak, Akdeniz’in en büyük deniz şenliği olan 27. Bodrum Cup’ı 27.sini başlattı.
The Bodrum Cup 2015 Ahşap Yelkenli Yat Yarışları öncesi, yarışlara katılacak takımlara Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, Yarış Komitesi Başkanı Uğur Ayaz, hakem heyeti ve yarış komitesi üyeleri tarafından bilgilendirme brifingi verildi. Yarışa katılan takımların hazır bulunduğu toplantıda, rating sisteminin işleyişi, yapılacak olan puanlamanın detayları ve gün gün yarışılması planlanan rotalar ele alınarak, takımlara bilgi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden 27. Bodrum Cup Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 09 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 27. Bodrum Cup Başladı haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı