Gündem Haberleri

GÜNDEM

  260 bin lira tazminatla boşandı

  Hürriyet Haber
  06 Kasım 2009 - 01:00Son Güncelleme : 06 Kasım 2009 - 09:47

  Aktör Hakan Yılmaz boşandı. Mahkeme, Yılmaz'ın eşine 260 bin lira tazminat ve 3 bin 700 lira nafaka ödemesine karar verdi .

  BU MUTLULUK MAZİDE KALDI (FOTO GALERİ)

  Aktör Hakan Yılmaz boşandı. Mahkeme, Yılmaz'ın eşine 260 bin lira tazminat ve 3 bin 700 lira nafaka ödemesine karar verdi
  Tiyatro ve dizi oyuncusu Hakan Yılmaz ile eşi Bengü Yılmaz'ın iki boşanma davası tamamlandı. Ünlü aktör iki yıl önce şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle boşanma davası açmıştı. Bengü Yılmaz ise kocasının sadakatsiz davrandığını ve kendisini aldattığını belirterek Avukatı Dilek Şahbaz aracılığıyla karşı dava açmıştı. Bengü Yılmaz ayrıca, eşinden 450 bin lira maddi ve manevi tazminat istemişti.

  'KUSURLU' BULUNDU
  Kadıköy 1. Aile Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına mahkeme hâkimi, daha fazla kusurlu göründüğünü belirterek Hakan Yılmaz'ın açtığı boşanma davasının reddine karar verdi. Mahkeme Bengü Yılmaz'ın açtığı boşanma davasını ise kabul edip tarafların evlilik birliğinin temelinden sarsıldığını belirterek boşanmalarına karar verdi. Çiftin kızlarının velayetini anneye veren mahkeme, Hakan Yılmaz'ın eşine 3 bin 700 lira nafaka ödemesine karar verdi. Mahkeme tarafların ekonomik, sosyal durumlarını ve kusur oranlarını da dikkate alarak Hakan Yılmaz'ın 180 bin lira maddi, eşinin kişilik haklarını ağır bir şekilde ihlal ettiği için de 80 bin lira manevi tazminat ödemesini karara bağladı. (sabah)

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı