Gündem Haberleri

  26 yaş küçük eşini öldürdü, cinayeti ilk eşinin üzerine attı

  Hasan BÖLÜKBAŞ/ AKSARAY, (DHA)
  18.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AKSARAY’da işçi emeklisi 67 yaşındaki Mehmet U., kendisini aldattığı şüphesiyle 41 yaşındaki eşi Asuman U.’yu boğazını kesip, vücudunun birçok yerinden bıçaklayarak öldürdü. Mehmet U.’un cinayetin ardından polise gidip, eşini evde ölü bulduğunu ve boşandığı eşinden şüphelendiğini söylediği, ancak daha sonra suçunu itiraf ettiği öğrenildi.

  Olay, bugün saat 13.30 sıralarında merkez Paşacık Mahallesi'nde meydana geldi. Mehmet U., eşinden boşandıktan sonra ikinci evliliğini yaptığı Asuman U.’yu, evde bulamayınca komşularına sordu. Komşularından eşinin 8 yaşındaki çocukları M.U.’yu okula götürdüğünü öğrendi. Mehmet U. daha sonra okula giderek eşine baktı. İddiaya göre okulda da eşini göremedi. Sorduğu kadınlardan eşinin çocuğu bıraktıktan sonra eve gittiği bilgisini aldı. Bir kez daha eve gelen Mehmet U., eşini yine bulamayınca tekrar okula gitti.

  TARTIŞTILAR, BOĞAZINI KESTİ /images/100/0x0/55eaf4eff018fbb8f8a19ae7

  Burada Asuman U.’yu bahçede gören Mehmet U., eşinin yanına gidip, saatlerdir kendisini aradığını ve nerede olduğunu sordu. Asuman U. da çocuğu bırakmak için okula geldiğini, hiçbir yere gitmediğini söyledi. Çift, kısa süren tartışmanın ardından birlikte eve döndü. Tartışma evde de devam etti. İddiaya göre Asuman U., mutfaktan aldığı bıçağı Mehmet U.’ya doğrulttu. Bunun üzerine Mehmet U., eşinin bileğini büküp bıçağı elinden aldı ve boğazını kesti. Ardından da bıçağı defalarca eşinin vücuduna sapladı.

  CİNAYETİ İLK EŞİNİN ÜZERİNE ETTİ

  Eşi Asuman U.’nun öldüğünü anlayan Mehmet U., polis merkezine giderek, evde eşini kanlar içinde ölü olarak bulduğunu, cinayeti boşandığı ilk eşinin işlemiş olabileceğini söyledi. Polisin, davranış ve hareketlerinden şüphelendiği Mehmet U., zorgusunda cinayeti itiraf etti.

  "ÖYLE ÖLDÜRÜLMEZ BÖYLE ÖLDÜRÜLÜR"

  Mehmet U., ifadesinde eşinin kendisini aldattığından şüphelendiğini öne sürerek, "Okula birkaç kez gittim ama orada yoktu. Sonra bana, okuldayım diyerek geçiştirici bir cevap verdi. Eve gelince tartıştık. Bana bıçak çekti. Ben de ’Öyle adam öldürülmez, böyle öldürülür’ deyip bıçağı elinden aldım. Boğazını kesip bıçakladım” dedi.

  "HİÇ PİŞMAN DEĞİLİM"

  Boğazı kesilip, vücudunun birçok yerinden bıçaklanarak öldürülen Asuman U’nun cesedi otopsi yapılmak üzere Aksaray Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Tatbikat için eve getirilen Mehmet U., evden çıktığı sırada, ”Hiç pişman değilim” diyerek komşularına doğru bağırdı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı