GÜMÜŞHANE HABERLERİ

26. Vergi Haftası

AA / İbrahim ÖZDEMİR
23.02.2015 - 10:26Son Güncelleme :

- Gümüşhane Valisi Yavuz: "Devletlerin temel finansman kaynağı olan vergi, etkin ve sağlıklı bir şekilde toplandığı takdirde ülkelerin büyümesine ve gelişmesine doğrudan etki etmektedir"

YEREL HABERLER GÜMÜŞHANE

AA / İbrahim ÖZDEMİR

GÜMÜŞHANE (AA) - Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, devletlerin temel finansman kaynağı olan verginin, etkin ve sağlıklı şekilde toplandığı takdirde ülkelerin büyümesine ve gelişmesine etki ettiğini söyledi.

Yavuz, 26. Vergi Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, vergi bilincinin yerleştirilmesi gayesiyle 1989 yılından itibaren her yıl 23 Şubat-1 Mart'ın "Vergi Haftası" olarak kutlandığını anımsattı.

Günümüzde dünyanın gelişmiş ve refah seviyesi yüksek ülkeleri incelendiğinde, vatandaşların gerçek anlamda vergi bilincine sahip olduğunu ve vergiyi vazife olarak değil vatandaşlık borcu olarak algıladıklarının görüldüğünü vurgulayan Yavuz, şunları kaydetti:

"Ülkemizde de son yıllarda gerçekleştirilen vergi düzenlemeleri ve kayıt dışı ekonomiyle mücadele eylem planlarıyla vergi tahsilatında önemli artış sağlanmıştır ancak vergi konusunda yapılacak yasal düzenlemelerden daha ziyade, konunun öneminin ve hassasiyetinin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi suretiyle vatandaşlarımızın vergilerini gönüllü olarak verir hale gelmesi önemlidir. Bu bağlamda Vergi Haftası, ülkemizin kalkınması ve gelirlerinin adil şekilde dağıtılarak kamu hizmetlerinin topluma daha etkin ulaştırılması ve gelecek nesillerimizin daha müreffeh bir ortamda yaşamasının, ödenen vergilerle sağlanacağı bilincinin toplumun her kesimine verilmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Devletlerin temel finansman kaynağı olan vergi, etkin ve sağlıklı bir şekilde toplandığı takdirde ülkelerin büyümesine ve gelişmesine doğrudan etki etmektedir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden 26. Vergi Haftası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Şubat 2015 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 26. Vergi Haftası haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ
GÜMÜŞHANE NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:25
 • Guneş
  07:10
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  14:51
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:41
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı