KIRIKKALE HABERLERİ

26. Vergi Haftası

AA / Fatih Gökmen
20.02.2015 - 13:32Son Güncelleme :

- Kırıkkale Defterdarı Şahin: "Vergi gelirlerinin artırılması için topluma vatanseverlik ve ekonomik seferberliğin benimsetilmesi gerekmektedir"

YEREL HABERLER KIRIKKALE

AA / Fatih Gökmen

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Defterdarı Veysi Şahin, vergi gelirlerinin artırılması için topluma vatanseverlik ve ekonomik seferberliğin benimsetilmesi gerektiğini belirtti.

Şahin, 26. Vergi Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınmamasının, gelirin ve vergi yükünün adaletli dağılımını engellediğini, kamu gelir-gider dengesini bozduğunu, mali yapıyı ve genel ekonomik durumu kötü yönde etkilediğini kaydetti.

Kayıt dışı ekonominin, mali belgeler alınmadan yapılan alışverişlerden kaynaklandığına işaret eden Şahin, "Vergi gelirlerinin artırılması için üretim ve yatırımın teşvik edilmesi, kaynaklarımızın verimli kullanılması, ihracat ve istihdamın artırılmasına özen gösterilmesi ve adil bir gelir dağılımının sağlanması için gerekli gayret ve çabaların gösterilmesi, topluma vatanseverlik ve ekonomik seferberliğin benimsetilmesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Bireylerin vergi kültürü ve vergi bilinci arttıkça vergi ödeme gayreti ve buna bağlı olarak da vergi gelirlerinin artacağına dikkati çeken Şahin, bu hususta eğitimin de önemli olduğunu vurguladı. Şahin, toplum bireylerine aileden başlayarak, okulda ve basın kuruluşları aracılığıyla eğitim verilmesinin, vergi bilincinin tesisi yönünde önemli faydalar sağlayacağını belirtti.

Kentte vergi gelirlerini artırmak amacıyla, vergi kayıp ve kaçağını asgari düzeye indirmeye çalıştıklarını aktaran Şahin, "Mükelleflerimizden ve vatandaşlarımızdan, memurlarımızın görevlerini yapmaları esnasında onlara anlayışlı ve hoşgörülü olmalarını diliyorum. Tüm mesai arkadaşlarımdan gösterişsiz bir çalışma ortamında hizmet vermelerini istiyor ve başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden 26. Vergi Haftası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Şubat 2015 tarihinde saat 13 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 26. Vergi Haftası haberi güncellenecektir.

KIRIKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı