ESKİŞEHİR HABERLERİ

26 Ekim Hasta Hakları Günü

IHA
26.10.2015 - 14:32Son Güncelleme :

DR GÜNEŞ

IHA

Acıbadem Eskişehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Taner Güneş ve Hasta İletişim Sorumlusu Selver Mısırlı, 26 Ekim Hasta Hakları Günü dolayısı ile bir açıklama yaptılar.
Başhekimi Prof. Dr. Taner Güneş, hasta haklarının, İnsan Hakları Beyannamesi ile örtüşen bir süreç niteliğinde olduğunu belirtti. Güneş, Acıbadem Eskişehir Hastanesi olarak hasta ve yakınlarına hastaneden hizmet aldıkları süre içinde haklarının korunmasına özen gösterdiklerini ifade etti.
Hasta hakları amacının, insan sağlığının yüksek düzeyde korunmasını ve sağlık hizmetlerinin yüksek kalitede verilmesini sağlamak olduğunu belirten Acıbadem Eskişehir Hastanesi Hasta İletişim Sorumlusu Selver Mısırlı ise, uluslararası anlaşmalar ve düzenlemelerle belirlenmiş olan hasta ve hasta yakınlarının hakları ve sorumlulukları konularında uygun tutum ve davranış içinde bulunduklarını belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden 26 Ekim Hasta Hakları Günü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 14 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 26 Ekim Hasta Hakları Günü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı