ANKARA HABERLERİ

25 yıllık Cennet’e testereli işkence

Mert Gökhan KOÇ
21.10.2015 - 18:04Son Güncelleme :

Filistin Sokak’a 25 yıl önce diktiği Cennet Ağacı son 1.5 ayda 3 kez testereyle kesilmek istenince, büfeci Mustafa Akyıldız çareyi ağacın etrafın tel örgü çekmekte aradı. Ancak, önceki gece tel örgüyü koparan kişi ya da kişiler, ağacı yine kesmeye çalıştı. Akyıldız, “Tek isteğim belediyelerin demir çubuklarla koruma yapması” diyor.

Mert Gökhan KOÇ

Çankaya’da, Filistin Sokak ile Attar Sokak’ın kesiştiği meydanda, halk arasında Kokarağaç olarak bilinen Cennet Ağacı’nın başına gelmeyen kalmadı.
Meydandaki büfeyi işleten Mustafa Akyıldız’ın yaklaşık 25 yıl önce elleriyle diktiği ağaç, son dönemlerde art arda kimliği belirsiz kişi yada kişilerce testereyle kesilmeye çalışıldı. Büfeci Akyıldız, ağacı korumak için tel örgü çekse de başarılı olamadı. Akyıldız, ağacın her geçen gün daha da zarar gördüğünü belirterek, “Aramadığım yetkili yer kalmadı. Belediyelerden tek isteğim, ağacın etrafına demir çubuklarla koruma yapılması” diye konuştu.
Akyıldız, 1 yıl önce Çankaya Belediyesi ekiplerinin ağacı budadığını, daha sonra gelen Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin de budamasıyla ağacın neredeyse çıplak kaldığını belirterek, şöyle konuştu:

TAKSİCİLER ÖNLEDİ

“Ağacın kuruyacağını düşünerek üst kısımlarını çamurla kapladım ve yeniden yeşerdi. 1.5 ay önce de bazı şahıslar ağacı testereyle kesmeye çalıştı. Ağaca dip kısımlarında testereyle bayağı zarar vermişler. Testere izi olan kısma kadar toprakla kaplayıp ağacın neredeyse tüm gövdesini kesilmesin diye tel örgü çektim. Önceki gece, yine tel örgüyü kopararak ağacı kesmeye çalışmışlar. Tel örgüleri kesmişler ancak karşıdaki taksi durağından gelen tepki üzerine kaçıp gitmişler.”
Akyıldız, ağacın arka tarafındaki otelin cephesinde yer alan reklam panosunu kapattığı için kesilmek istendiğini iddia ediyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 25 yıllık Cennet’e testereli işkence hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 18 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 25 yıllık Cennet’e testereli işkence haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı