« Hürriyet.com.tr
MENÜ

25 gol atarım

Ligin başlamasını iple çektiğini belirten Sırp oyuncu, "Kendimi hiç bu kadar motive hissetmemiştim. En az 20-25 gol atarım, bunun da sözünü veriyorum" dedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
DERBİLERİN golcüsü unvanını elde ederek Fenerbahçe’nin 100. yılındaki şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Mateja Kezman, yeni sezonda daha da başarılı olacaklarını söyledi. Avusturya kampında basın toplantısı düzenleyen Sırp yıldız, yeni sezona sıkı şekilde hazırlandıklarını belirterek, "Aramızdan ayrılanlar oldu. Rüştü, Tuncay, Serkan ve kaptan Ümit gibi oyuncuların yerine aramıza yeni arkadaşlar katıldı. Geçen seneden daha iyi bir takıma sahibiz. Şampiyonluk yolundaki rakiplerimizle ilgilenmiyorum. Kimi aldılar, kimi sattılar hiç önemli değil. Ben kendi takımımla ilgilenirim" diye konuştu.

Her sistemde oynarım

Kendisini hiçbir zaman bu kadar motive hissetmediğini de sözlerine ekleyen Kezman, şöyle devam etti: "Yeni sezonda en az 20-25 gol atarım. Bunun sözünü veriyorum. Her sistemde oynarım. Geçen sezon takıma geç katıldığım için fizik olarak zorlandım. Özel hayatımda ve ev ortamım tam olarak oturmamıştı. Sıkıntılar yaşamıştım. Ama bu kez her şey çok farklı olacak."

Kazanma hırsı olacak

Başarıya aç ve kazanma hırsı olan futbolculara ihtiyaç duyacaklarını da belirten Sırp golcü, "Transferde adı geçen Ronaldo’ya saygı duyuyorum. Oyun tarzından ziyade kazanma hırsı olan futbolcular alınmalı. Roberto Carlos’u bunun dışında tutuyorum. Çünkü o kazanmayı isteyen biridir. Zigiç olayıyla ilgili konuşmak istemiyorum. Takımda 4-5 tane kaliteli forvet var. Colin Kazım güçlü ve çok genç. Faydası olacak. Semih ve Deivid’in bu sezon daha iyi bir performans sergileyeceğine inanıyorum" dedi.

Kalitemiz yeter

Kezman
, Şampiyonlar Ligi’ni takım olarak arzuladıklarını ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı: "Muhtemel rakiplerimizin kim olduğunu bilmiyoruz. Ancak, aralarında önemli takımlar var. Bu arenada boy göstermek önemli. Tek dezavantajımız ön eleme maçını erken oynayacak olmamız. Kalitemizle, Şampiyonlar Ligi’ne kalacak güçteyiz."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler