KASTAMONU HABERLERİ

25. Dönem Kastamonu Milletvekili Yıldırım:

IHA
22.08.2015 - 19:02Son Güncelleme :

7 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN ARDINDAN YAŞANAN SİYASİ BELİRSİZLİK DEVAM EDERKEN, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN ERKEN SEÇİM TARİHİNİ 1 KASIM 2015 OLARAK AÇIKLAMASININ ARDINDAN 22. DÖNEM MİLLETVEKİLİ MEHMET YILDIRIM ADAY OLACAĞINI AÇIKLADI

IHA

7 Haziran seçimlerinin ardından yaşanan siyasi belirsizlik devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim tarihini 1 Kasım 2015 olarak açıklamasının ardından Kastamonu 22. dönem Milletvekili Mehmet Yıldırım yeniden aday adayı olacağını açıkladı.
Genel seçimlerden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan hükümeti kurma görevini Başbakan Ahmet Davutoğlu’na vermiş, ancak hükümetin kurulabilmesi için 45 günlük yasal sürenin dolmasına 2 gün kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1 Kasım 2015 tarihinde seçimlerin yenileneceğini resmen açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihi vermesi eski vekilleri de harekete geçirdi. 22. dönem Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım, yaşadığı sürece halka hizmet etme adına siyaset arenasında var olduğunu ifade ederek 1 Kasım’da yenilenmesi planlanan seçimlerde tekrardan aday olacağını açıkladı.
“CUMHURBAŞKANININ ALDIĞI KARARIN TARTIŞMASI OLMAZ”
7 Haziran seçimleri sonrasında partiler arası yapılan görüşmelerden bir sonuç çıkmadığını ifade eden Mehmet Yıldırım, Cumhurbaşkanı tarafından alınan erken seçim kararının yerinde olduğunu söyledi. Siyaset arenasında önemli çalışmalar yürüttüğünü kaydeden Mehmet Yıldırım: “Yaklaşık 45 yıldan beri siyasetin aktif olarak içerisindeyim. Kimi zaman göz önünde kimi zaman ise geri planda siyaset yapmayı her zaman sürdürdüm. Ama bir şey var ki ben siyaseti araç olarak değil amaç olarak gördüm. Bir nevi baba vasiyetini yerine getirdim ve getirmeye de devam ediyorum. Ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor. Son dönemlerde artan terör olaylarına devletimiz gereken en ağır cevabı veriyor. Bizim toplumsal barışı tamamen sağlamamız için hükümeti bir an önce kurmamız gerekiyor. Seçimlerden sonraki 45 günlük sürede hükümet maalesef kurulamadı. Partiler arasında yapılan görüşmelerden bir sonuç elde edilemedi. Parlamento tıkandı. Bu aşamada Cumhurbaşkanı vermesi gereken kararı vererek seçim tarihini açıkladı. Elinde yasal yetki bulunan Cumhurbaşkanı’nın aldığı kararın tartışması olmaz diye düşünüyorum” dedi.
“KİMSEYE RAKİP DEĞİLİM”
Son seçimler sonrasında birçok kişinin yeni vekil olduğunu belirten Yıldırım: “Yeni seçilen arkadaşlarıma rakip olmak gibi bir niyetim yok ve asla olamaz. Deneyimli, eski bir milletvekili olarak ülkem için bir faydam olabilirse ne mutlu bana. Ben ölene kadar siyasetin ve Kastamonu’ya hizmet etme duygusunun içerisinde olacağım. Ben 1 Kasım’daki seçimler için adaylık başvurusunda bulunacağım. Eski bir vekil olarak seçildim, yatayım kenarda diye bir düşünceye sahip değilim. Kastamonu için, Kastamonulular için hizmet yarışında olmaya her zaman devam edeceğim” diye konuştu.
“EN BÜYÜK HAKEM MİLLETTİR”
Ülkede yaşanan siyasi tıkanıklığın millet tarafından çözüleceğini vurgulayan 22. Dönem Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım sözlerinin devamında şöyle konuştu: “Partiler arasında oluşan uyuşmazlık sonucunda kısa süreli de olsa bir siyasi tıkanıklık meydana geldi. Ama oluşan siyasi tıkanıklığı da yine millet çözecektir. Milletten büyük hakem yoktur. Gelinen süreçte yeni bir yapıya ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştır. Süreci geniş yelpazede düşünmek gerekiyor. 1 Kasım’da tekrar edilmesi planlanan Genel Seçimlerin şimdiden tüm ülkeye hayırlar getirmesini diliyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden 25. Dönem Kastamonu Milletvekili Yıldırım: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ağustos 2015 tarihinde saat 19 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 25. Dönem Kastamonu Milletvekili Yıldırım: haberi güncellenecektir.

KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:23
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı