Gündem Haberleri

  25 bin öğretmen kurayla atandı

  Hürriyet Haber
  16.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MİLLİ Eğitim Bakanlığı'nca, öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla kadroya alınan 25 bin öğretmenin bilgisayarla kurası çekilerek, ataması yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu'nun da katıldığı, bakanlık Başöğretmen Salonu'nda düzenlenen kura çekiminde, çok sayıda öğretmen bulundu. Bostancıoğlu, salona gelişinde öğretmenlere, ‘‘Siz çok şanslısınız. Torpil olmayan, hele bir de torpil istenip de isteyenlerin cezalandırıldığı bir bakanlıkta bulunuyorsunuz’’ demesi üzerine, salondakilerden alkış aldı. Bostancıoğlu, öğretmen adaylarından, ‘‘demokratik, laik, sosyal, hukuk devletine karşı sorumluluk duygusuyla, Atatürk'ün ilim ve irfan yolunda haraket ederek çocuklar yetiştirmelerini’’ istedi.

  Bostancıoğlu, bazı imam hatip öğrencilerinin okula türbanla girmek istemelerini yorumlarken, ‘‘Türk Milli eğitiminin başörtüsü sorunu yoktur. Milli Eğitim'de de bütün kamu kuruluşlarında olduğu gibi kılık kıyafet yönetmeliği vardır. Bu yönetmeliğe öğretmenlerim de, öğrencilerim de uymak durumundadır’’ diye konuştu.

  Bostancıoğlu, ataması yapılan 25 bin öğretmenle bu sayının 504 bin 539'a ulaşacağını söyledi.

  Adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ‘‘www.meb.gov.tr’’ internet adresine başvuru numaralarını girerek bilgi edinebilecekler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı