Gündem Haberleri

  25 askerin şehit olduğu mühimmat deposu şehitlik olacak

  Murat ARISOY- Onur BAYRAM / AFYONKARAHİSAR, (DHA)
  05.09.2014 - 15:04 | Son Güncelleme:

  AFYONKARAHİSAR'da 5 Eylül 2012'de Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda meydana gelen patlamada şehit düşen askerlerin aileleri, patlamanın yıldönümünde kışla önünde bir araya geldi. Patlamayla ilgili 2 yıldır somut bir gelişme görmediklerini söyleyen şehit ailelerini, Vali Hakan Yusuf Güner teselli etmeye çalıştı. Belediye Başkanı AK Partili Burhanettin Çoban ise buranın şehitlik yapılması için yazışmalara başlandığını açıkladı.

  Afyonkarahisar'da Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda meydana gelen ve 25 askerin şehit düşmesine neden olan patlamanın yıldönümünde şehit aileleri, kışla önündeki anma törenine katıldı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından düzenlenen anma töreni için Afyonkarahisar Belediyesi kışla önünde çadır kurdu. Belediye personeli, şehit yakınlarına su, çay ve öğle yemeği ikramında bulundu.

  25 askerin şehit olduğu mühimmat deposu şehitlik olacak

  DEVLET OĞLUMA SAHİP ÇIKAMADI

  Sabah saatlerinde Afyonkarahisar'a gelen şehit yakınları, patlamanın üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen ilerleme kaydedilmemesi nedeniyle tepkiliydi. Şehit Tolga Taştan'ın annesi Zekiye Taştan, "25 yıl yaşattığım oğluma devlet 25 gün sahip çıkamadı. Nasıl devlet bu" dedi. Taştan, basın mensuplarına da "Yazamayacağınız şeyleri çekmeyin" diye bağırdı. Şehit Burak Ümit Gedik'in annesi Arife Gedik de 2 yıldır acı çektiklerini anlatırken, patlamanın sorumlularının cezalandırılmasını istedi.

  HAKK'A SIĞININ, HAKKINIZI ARAYIN

  Afyonkarahisar'daki patlama için kışlanın karşısındaki Ataköy Deper Sultan Camisi'nde mevlit okutulduğu sırada şehit yakınlarını ziyaret eden Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, acılı anne ve babaları teselli etmeye çalıştı. Güner, "Allah sabır versin. Hakk'a sığınacağız, hakkımızı arayacağız" diye konuştu.

  25 askerin şehit olduğu mühimmat deposu şehitlik olacak

  BİR ÖNCEKİ VALİYE SİTEM

  Şehit Murat Dülger'in babası Zekai Dülger'in, "Siz de valisiniz. Sizden bir önceki İrfan Balkanlıoğlu da vali. Siz bizi ziyaret ettiniz, çok teşekkür ederiz. Öbürü de hediye alsın, hediye versin. Geçen yıl bizi ziyaret etmedi, ben ona ekmek getirmiştim" sözleri üzerine Vali Güner, "Bana istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Sizler benim kardeşimsiniz" dedi.

  MÜHİMMAT DEPOSU ŞEHİTLİK OLACAK

  Afyonkarahisar Belediye Başkanı AK Partili Burhanettin Çoban, şehit babası Ali Taştan'ın "Patlamanın yaşandığı mühimmat deposunu şehitlik yapalım" önerisine olumlu yaklaştı. Başkan Çoban, "2013 yılından itibaren biz Genelkurmay Başkanlığımız ile burasının şehitlik yapılması hakkında yazışmalara başladık" diye konuştu.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı