ANTALYA HABERLERİ

24 Temmuz Basın Bayramı

IHA
24 Temmuz 2015 - 14:38Son Güncelleme : 24 Temmuz 2015 - 14:39

AGC BAŞKANI MEVLÜT YENİ, BASIN BAYRAMI DOLAYISI İLE YAPTIĞI YAZILI AÇIKLAMADA, MEDYANIN, DOĞRU, TARAFSIZ VE OBJEKTİF HABERCİLİK ANLAYIŞI İLE KAMUOYUNU BİLGİLENDİRDİĞİNİ BİLDİRDİ.

IHA

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 107. Yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni yaptığı yazılı açıklamada, “24 Temmuz ülkemizde Basındaki Sansürün Kaldırılması ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır. Bu önemli günü bayram gibi geçirmek tüm basın çalışanlarının hakkı ve dileğidir. Ancak günümüze bakınca, 24 Temmuzlar pek bayram havasında geçememektedir. Medya; doğru, tarafsız ve objektif habercilik anlayışıyla kamuoyunu bilgilendirmektedir. Gazeteciler; olaylar ve her türlü gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirme görevini yerine getirirken, kamuoyu oluşturarak önemli bir güç merkezi olma durumundadır. Ayrıca gazetecilerin bilinçlendirme misyonuyla, yazdıkları haberleri nedeniyle birçok ithama maruz kalması, manen ve bedenen bedeller ödemeleri maalesef sürmekte olup, Türkiye’nin de gazetecilerin yaşadığı sıkıntılarda dünyada birçok ülke arasında ön sıralarda olması bizi derinden üzmektedir. 107 yıl önce sansürün kaldırılmış olması gazeteciler için büyük bir kazanımdır ancak 107 yıl sonra hala ‘örtülü sansür’ ve benzeri sıkıntıların gözle görülür bir şekilde gazetecilerin üzerinde büyük baskı oluşturması, bu özel günün ‘bayram’ olarak kutlanmasını engellemektedir” ifadelerine yer verdi.
Medyanın içinde bulunduğu olumsuz durumda medya patronları ve üst düzey yöneticilerinin de payı olduğuna inandığını belirten Mevlüt Yeni açıklamasında şunları kaydetti:
“Medyanın ve medya çalışanlarının sorunlarının çözümü için temsil ettiğimiz örgütlerde canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin gelişimi için medyanın özgür, medya çalışanlarının da özlük haklarına tamamen kavuşmuş olması gerekiyor. Halkın haber alma hakkının ifasında ve doğru bilgilendirilmesinde; büyük katkı koyan ve yine bu görevin ifası için, meslek ilkelerine sadık kalarak maddi-manevi fedakarlık gösteren, doğru habercilik için görevini en başarılı şekilde yerine getiren tüm meslektaşlarımın bu özel günlerini buruk da olsa kutluyor, 24 Temmuzların bayram havasına dönüşmesini temenni ediyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden 24 Temmuz Basın Bayramı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 24 Temmuz Basın Bayramı haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:27
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:55
  • Akşam
   19:52
  • Yatsı
   21:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı