ANTALYA HABERLERİ

24 Temmuz Basın Bayramı

IHA
23.07.2015 - 16:07Son Güncelleme : 23.07.2015 - 16:08

YEREL HABERLER ANTALYA

IHA

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Basın Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, haberleşme özgürlüğünün son derece önemli ve bir toplum için vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu belirtti. Yazılı ve görsel basının kamuoyunun bilgilenmesinde önemli bir unsur olduğunu vurgulayan Sümer, bağımsız ve tarafsız basının varlığının, toplumun bilinçlenmesinin, demokrasinin güçlenmesinin ve kökleşmesinin en önemli koşullarından olduğunu vurguladı.
Kamu yararını gözeten, tarafsız ve doğru habercilik anlayışını benimseyen, kamuoyunu bilgilendirme görevini etik ilkelerden ödün vermeden yerine getiren basının, demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından biri olduğuna işaret eden Sümer, açıklamasında şunları kaydetti:
"Basının üstlendiği bu çok önemli görev, basının sansür ve benzeri sınırlamalara maruz kalmadan sorumluluklarını yerine getirebilmesini, basın özgürlüğünün her şart altında gözetilmesini gerekmektedir. Sansürün kaldırılması, Türk basının gelişmesi bakımından en önemli dönüm noktasıdır. Basınımız, bugün teknolojik yenilikleri yakından takip ederek gelişimini sürdürmekte, sanal ortamda da kamuoyunun beklentilerini karşılayacak düzeyde hizmetleriyle etkinliğini artırmaktadır. Farklı görüşlerin seslendirilebildiği, tartışılabildiği sağlıklı toplumların temeli, ifade hürriyeti ve basın özgürlüğüdür. Doğru, eksiksiz ve tarafsız haber verme, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı söz konusu özgürlüklerin korunması açısından basınımıza düşen yükümlülüklerdir."
Sümer, Türk basınına çalışmalarında başarılar dilerken, görevi başında hayatını kaybeden basın çalışanlarını saygıyla andığını belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden 24 Temmuz Basın Bayramı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 24 Temmuz Basın Bayramı haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:06
  • Guneş
   06:41
  • Öğle
   12:59
  • İkindi
   16:23
  • Akşam
   18:57
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı