Gündem Haberleri

  24 şehit için 24 Türk bayrağıyla daldılar

  Pınar AYAR/KAŞ (Antalya) / DHA
  30.10.2011 - 11:14 | Son Güncelleme:

  ANTALYA’nın Kaş İlçesi’nde Anadolu Dalış Merkezi eğitmenleri ve dalgıçları tarafından gerçekleştirilen bu yılki ’Cumhuriyet Dalışı’, Hakk?ri’de terör örgütünün düzenlediği hain saldırıda şehit düşen 24 askere adandı.

  Kaş’ta her yıl Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen ’Cumhuriyet Dalışı’, Hakk?ri’nin Çukurca İlçesi’nde terör örgütünün 19 Ekim’de düzenlediği saldırıda şehit düşen 24 askerin anısına gerçekleştirildi.

  24 ŞEHİT İÇİN DALDILAR- FOTO GALERİ 

  Ankara’dan Kaş’a gelen 10’u kadın 24 dalgıçtan oluşan ekip, 24 şehit için 24 Türk bayrağıyla Neptün bölgesinde batırılan TCSG 119 Sahil Güvenlik Botu’na daldı. Ekip liderlerinin bayrakları gemiye bağlamasının ardından tüm dalgıçlar su altında 1 dakika saygı duruşunda bulundu, asker selamı verdi. Batığın üzerine ’24 şehit için’, ’Vatan sana canımız feda’, ’Sizleri hiç unutmayacağız’ yazan dalgıçlar, daha sonra su yüzeyine çıktı.       

  Anadolu Dalış Merkezi eğitmenlerinden Nejat Tekin, "Kaş’ta her yıl düzenlenen Cumhuriyet Dalışı’nı bu yıl şehitlerimize adamak istedik. Herkes bir şekilde teröre tepkisini gösteriyor. Herkesin teröre tepkisini göstermesi gerektiğine inanıyoruz, bizler balıkadamlarız ve tepkimizi bu şekilde göstermek istedik" dedi.
             

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı