ANKARA HABERLERİ

24 saatlik inovasyon maratonu

Doğahan GİRİTLİOĞLU
10.09.2017 - 14:57Son Güncelleme : 10.09.2017 - 14:57
Doğahan GİRİTLİOĞLU

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yoluyla Geliştirilmesi Projesi’nin (Bilgeİş) bir parçası olan “Bilgeİş Hackathon” programı ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından yürütülen proje kapsamında, 35 şehirden gelen 150 yarışmacı 3 boyutlu tasarım, Dijital Pazarlama, Oyun, Robotik & Giyilebilir Teknoloji, Sanal Gerçeklik temalarında geliştirdikleri fikirler ve dijital çözümleriyle birbirleriyle yarıştı. Programın açılışında konuşan ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, proje detaylarıyla ilgili şu bilgileri verdi:

KOBİLER İÇİN TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER

“Söz konusu projedeki temel hedefimiz çalışanların geniş sosyal ekonomik yapılara uyum yeteneklerinin artırılması. Bu hedef doğrultusunda ücretsiz elektronik öğrenme platformu oluşturuldu. E-derslerimizden başta KOBİ’ler olmak üzere herkesin faydalanması temel yaklaşımımız. Bilgeİş Hackathon sayesinde katılımcılar sadece portaldaki eğitimlerle sertifika almakla kalmayacak, aynı zamanda KOBİ’ler için yeni teknolojik çözümler de üretecek.”

3,4 MİLYON AVRO’LUK PROJE

Programda konuşan Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Ahmet Karan da Bilgeİş projesiyle ilgili bilgiler paylaştı. İşletmelerin eğitim için gerekli zaman ve kaynağı ayırmadığını dile getiren Karan, bu noktada Bilgeİş projesi kapsamında geliştirilen çevrimiçi ücretsiz derslerin bir çözüm sunduğu ifade etti. Kaan, “Teknik destek ve ekipman bileşenleriyle birlikte AB ve Türkiye Cumhuriyeti ile işbirliği halinde Bilgeİş projesine 3,4 milyon avro ayırdık” dedi.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 24 saatlik inovasyon maratonu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2017 tarihinde saat 14 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 24 saatlik inovasyon maratonu haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  11 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:36
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:13
  • Yatsı
   20:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı