Gündem Haberleri

  24 saat su

  Nilüfer KANDIRMIŞ/ DHA
  22.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Bodrum ilçesinde, hayvansever gönüllülerin desteğiyle Bodrum Hayvan Hakları Derneği ve Bodrum Belediyesi işbirliğinde alınan otomatik suluklar, belediye ekipleri tarafından belirlenen noktalara takıldı.

  Sokak hayvanları, şehir şebekesine bağlı olarak kurulan suluklardan, 24 saat su içebilecek. Sulukların içindeki su miktarı tüketimden ya da buharlaşmadan dolayı azaldığında, kap otomatik olarak dolacak. Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu, “Bütün belediyelerin yapması gereken bir çalışma. Aşırı sıcaklarda insanların bile bunaldığı ve su tüketiminin arttığını görüyoruz. Sokak hayvanlarının her dakika su bulabilme imkanı yok. Bu nedenle bizler de gönüllülerin desteğiyle otomatik sulukları aldık. Sulukların bakım ve temizliğini de belediye ekipleri yapacak. Bu çalışma diğer belediyelere örnek oldu. Bitez, Ortakent-Yahşi ve Turgutreis belediyeleri de bu suluklardan yerleştirmek istediklerini belirtip, derneğimizden bilgi aldı” dedi.       

  İstanbul’a 10 bin özel kap

  TURKCELL, “Hayat Paylaşınca Güzel” sloganından yola çıkarak, kent yaşamının ayrılmaz bir parçası olan sokak hayvanlarının gereksinimlerine el attı. Yaz aylarında susuz kalan sokak hayvanlarının su gereksinimini karşılamak üzere 10 bin özel tasarımlı kap üretildi. İstanbul’un dört bir yanına yerleştirilen kaplara doldurulan sular, binlerce kedi ve köpeğin susuzluğunu giderecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı