Gündem Haberleri

GÜNDEM

  24 saat su

  22 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 22 Temmuz 2012 - 01:24

  Muğla’nın Bodrum ilçesinde, hayvansever gönüllülerin desteğiyle Bodrum Hayvan Hakları Derneği ve Bodrum Belediyesi işbirliğinde alınan otomatik suluklar, belediye ekipleri tarafından belirlenen noktalara takıldı.

  Sokak hayvanları, şehir şebekesine bağlı olarak kurulan suluklardan, 24 saat su içebilecek. Sulukların içindeki su miktarı tüketimden ya da buharlaşmadan dolayı azaldığında, kap otomatik olarak dolacak. Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu, “Bütün belediyelerin yapması gereken bir çalışma. Aşırı sıcaklarda insanların bile bunaldığı ve su tüketiminin arttığını görüyoruz. Sokak hayvanlarının her dakika su bulabilme imkanı yok. Bu nedenle bizler de gönüllülerin desteğiyle otomatik sulukları aldık. Sulukların bakım ve temizliğini de belediye ekipleri yapacak. Bu çalışma diğer belediyelere örnek oldu. Bitez, Ortakent-Yahşi ve Turgutreis belediyeleri de bu suluklardan yerleştirmek istediklerini belirtip, derneğimizden bilgi aldı” dedi.       

  İstanbul’a 10 bin özel kap

  TURKCELL, “Hayat Paylaşınca Güzel” sloganından yola çıkarak, kent yaşamının ayrılmaz bir parçası olan sokak hayvanlarının gereksinimlerine el attı. Yaz aylarında susuz kalan sokak hayvanlarının su gereksinimini karşılamak üzere 10 bin özel tasarımlı kap üretildi. İstanbul’un dört bir yanına yerleştirilen kaplara doldurulan sular, binlerce kedi ve köpeğin susuzluğunu giderecek.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 4 Yorum }
  • Turgut Tanrıkulu 22.7.2012 11:27:46
   Fethiye belediyesi de yapmış, aynısını Göcek Belediyesinden de bekleriz...
  • ender 06 22.7.2012 11:26:34
   Tüm hayvanlarinda birer canli oldugunu idrak edemeyen diger belediyeler!! insanlik adina yapmayi beceremiyorsaniz bile,ticari amacli yapin bari ayni calismayi...tüm kaplarin üzerine reklamlar alirsiniz!!!
  • evranos bayraktar 22.7.2012 10:18:00
   aynı güzelliği AYVALIK BELEDİYE sinde de bekliyoruz yalnız fark İNSANLAR için...
  • Selahattin Genç 22.7.2012 10:16:48
   Böylesine duyarlı davranıp, sokak hayvanlarının en doğal haklarından biri olan su içme ihtiyacını karşılamak için girişimde bulunan tüm özel ve resmî kuruluşlara, gönüllülere ve bu işin fikir babalarına/annelerine bu güzel dostlarımız adına teşekkür ederim. Diğer yerlere de örnek olması umuduyla...
   
  HaberlerPokemon GoGuetemalaPokemon Go cinayetiKöprüaskerHarp OkuluKuleli