Eğitim Haberleri

  24 Nisan tatil mi? 24 Nisan Pazartesi okullar tatil olacak mı?

  Hürriyet Haber
  20.04.2017 - 10:13 | Son Güncelleme:

  24 Nisan'ın tatil olup olmayacağı konusu, milyonlarca öğrenci tarafından araştırılmaya başlandı. Öğrenciler kadar öğretmenlerin de merakla araştırdığı 24 Nisan tatil olacak mı sorusuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafında detayları araştıran vatandaşlar, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ertesi gününde tatil olup olmayacağını merak etti. İşte, 24 Nisan tatil olacak mı sorusunu yönelten vatandaşlar için detaylı bilgiler

  24 Nisan tatil olacak mı sorusu, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın kutlanacağı 23 Nisan'ın ertesi günü bu tatilin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini konusuna yanıt olacak. Milyonlarca öğrenci ve velinin merakla araştırdığı 24 Nisan tatil mi olacak sorusuna cevap aranacak. İşte, Türkiye genelinde yapılacak olan etkinliklerin ertesi günü olan 24 Nisan tatil olacak mı sorusunun yanıtı

  Geçtiğimiz yıllarda 24 Nisan tarihinin tatil edilmesine yönelik düzenlemeler yer almıştı. Aynı durumun bu yıl için de geçerli olup olmayacağı merak edildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl yayımladığı takvime göre "23 Nisan 2017 Pazar günü törenden sonra başlar, 23 Nisan 2017 akşamı sona erer" ifadesi yer almış, dolayısıyla bu günün tatil edilip edilmeyeceği merak konusu olmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yer verdiği bu ifadeye göre tatil olma imkanı düşük durmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yeni bir duyuru yapması halinde detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

  TBMM'NİN AÇILIŞI DA KUTLANACAK

  TBMM'nin 97. açılış yıl dönümü, 23 Nisan Pazar günü TBMM, Birinci Meclis ve Anıtkabir'de düzenlenecek törenlerle kutlanacak. 

  İlk tören, saat 09.00'da TBMM Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirilecek. Anıta çelenk konulmasının ardından, saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak. 

  Daha sonraki törenin yapılacağı Anıtkabir'de de saat 09.15'de çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Özel Defter imzalanacak. 

  Birinci Meclis'te de saat 10.00'da bir anma töreni düzenlenecek. 

  23 Nisan 1920'de TBMM'nin açılışında en yaşlı üye sıfatıyla Sinop Mebusu Şerif Bey'in yaptığı konuşma seslendirilecek, saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak. 

  TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 97. yıl anma töreni konuşması yapacak, Özel Defter imzalanacak ve Ankara Kulübü Derneği seymenleri bir gösteri gerçekleştirecek. 

  Meclis'teki törenler ise saat 11.30'da TBMM Başkanı Kahraman'ın kutlamaları kabul töreni ile başlayacak. Kahraman, TBMM'nin açılışının 97. yıl dönümü dolasısıyla TBMM Şeref Holü'nde kutlamaları kabul edecek. 

  TBMM Genel Kurulu, saat 14.00'de özel gündemle toplanacak. Birleşimin açılması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, TBMM'de grubu bulunan ve temsil edilen siyasi partiler adına konuşmalar yapılacak. 

  TBMM Başkanı Kahraman, saat 19.00'da TBMM Şeref Holü'nde bir resepsiyon verecek.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı