24 ile daha Loto geliyor

Hürriyet Haber
20.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme: 20.04.1998 - 00:01

Milli Piyango İdaresi ile Türk Telekom arasındaki turpac hattı sorununun çözülmesinin ardından, sayısal loto 24 merkezde daha oynanmaya başlanacak. Halen 21 il ile KKTC'de oynanmakta olan sayısal lotonun, diğer merkezlerde de oynatılmasına dönük proje hayata geçiriliyor.

İdarenin bu alanda yürüttüğü çalışmaların, Türk Telekom'un turpac hattı verememesi nedeniyle aksaması sonrasında, iki kurum arasında yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandı. Türk Telekom, 17 il ve 7 ilçede, sayısal loto oynanabilmesi için gerekli hat bağlantısını sağlamayı taahhüt etti. Bayilerin isimlerinin kesinleşmesi ve gerekli hattın hemen bağlanmasının ardından, Afyon, Bolu, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kayseri, Kars, Konya, Malatya, Muğla, Iğdır, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Yalova ve Van'da Temmuz ayına kadar sayısal loto oynanmaya başlanacak. MPİ, ayrıca Alanya, Bandırma, Marmaris, Fethiye, Kuşadası, Söke ve Bodrum gibi turistik yörelere de 3 ay içinde sayısal lotoyu götürecek.

500 BAYİLİK

Yetkililerin verdiği bilgiye göre, sayısal lotonun yaygınlaştırılmasına paralel, ilk aşamada bin bayilik oluşturulacak. 500 bayilik de yıl sonuna kadarki dönemde diğer iller için verilecek. Telekom'un açtığı ihaleyi kazanan şirket tarafından oluşturulacak modem bağlantıları kanalıyla sayısal loto, bir süre sonra 80 ilde de oynanmaya başlanacak. Oyunun tüm illerde oynanmaya başlanmasıyla, toplam bayii sayısı da 5 bine ulaşacak.


Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı