Gündem Haberleri

  23 yaşında ilk kez yürüdü

  Volkan Bayram SÜLE/BURSA, (DHA)
  26.10.2008 - 16:52 | Son Güncelleme:

  BURSA ziyareti sırasında babasının kucağında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım isteyen yürüme engelli 23 yaşındaki Meryem Yağız, Başbakan’ın talimatı üzerine tedavi gördüğü Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ilk kez yürümeye başladı.

  Bursa’da Soğanlı Caddesi Yeni Sokak’ta oturan Mehmet ve Ruhiye Yağız çiftinin ikiz çocuklarından biri olarak 7 aylıkken dünyaya gelen Meryem Yağız, doğumundan sonra ortan çıkan problemler nedeniyle kuvöze alındı.

  Prematüre bebek Meryem Yağız, daha sonraki bütün tedavilere rağmen ayaklarını kullanamaz hale geldi.

  Doktorlardan ‘artık yürüyemez’ cevabını alan Meryem Yağız, 20 yaşında Bursa’da Yüksek İhtisas Hastanesi’nde ameliyat oldu. Yürüyebilmesi için ikinci bir ameliyat daha gereken genç kız, maddi imkansızlık nedeniyle ikinci ameliyatını olamadı. Kızını kucağında taşıyan Mehmet Yağız, partisinin kadınlar kolu kongresi için geçen mayıs ayında Bursa’ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştı. Kalabalık arasında kendisini gören Başbakan Erdoğan’dan yardım isteyen Meryem Yağız, maddi imkansızlık nedeniyle tedavi olamadığını anlattı. Baba- kızın anlattıklarını dinleyen Erdoğan, AKP Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın ve İl Yöneticisi Yılmaz Öztürk’e talimat vererek gerekenin yapılmasını istedi.

  İLK KEZ YÜRÜDÜ

  Başbakan Erdoğan’ın talimatı üzerine Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Meryem Yağız, 10 gün sonra ikinci ameliyatını geçirdi ve fizik tedaviye başladı. Meryem Yağız, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 23 yıl sonra ilk defa yürümeye başladı. Artık babasının kucağında taşınmaktan kurtulan genç kız, “Adeta yeniden doğmuş gibiyim” diyerek sevincini dile getirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı