ORDU HABERLERİ

23 Yaş Altı Türkiye Güreş Şampiyonası

AA / Eyüp Elevülü
24.02.2016 - 12:57Son Güncelleme :

- Mustafa Bük adına düzenlenen şampiyona, 70 kulüpten yaklaşık 800 sporcunun katılımıyla yarın Ordu'da başlayacak

AA / Eyüp Elevülü

ORDU (AA) - Ordulu eski başpehlivan Mustafa Bük adına düzenlenen 23 Yaş Altı Serbest Erkek ve Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası yarın Ordu'da başlayacak.

Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Adem Varlık, Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen basın toplantısında, 4 gün sürecek şampiyonaya 70 kulüpten yaklaşık 800 sporcunun katılacağını belirtti.

Ülke genelinde yıl boyunca çok sayıda turnuvaya katıldıklarını dile getiren Varlık, "Hazırlık aşaması bu kadar iyi olan bir turnuva görmedim. Açıkçası il müdürlüklerince, belediyeler tarafından bu kadar desteklenen bir şampiyona görmedim. Bu anlamda desteği olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Varlık, bu şampiyonanın 2020 Olimpiyatları açısından önemli olduğunu vurgulayarak, "Yarın burada mindere çıkacak sporcuların birçoğunu 2020 Olimpiyatları'nda göreceksiniz. Çünkü 19-23 yaş ve 18-23 yaş grubu arası kadın ve erkek sporcularımız çıkacak. Böylesine önemli bir şampiyonanın burada olması Ordu için de ayrı bir şans. Bundan sonra uluslararası bir turnuvanın da artık Ordu'ya yakışacağına inanıyorum" diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ise şampiyonanın 25 ile 28 Şubat tarihlerinde düzenleneceğini söyledi. Ordu'nun spor turizminde gelişme göstermeye başladığının altını çizen Genç, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Eser Keleş de Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılmasıyla spor organizasyonlarının sayısında artış meydana geldiğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden 23 Yaş Altı Türkiye Güreş Şampiyonası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 12 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 23 Yaş Altı Türkiye Güreş Şampiyonası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı