Gündem Haberleri

GÜNDEM

  23 minibüsçüye AB cezası

  Hürriyet Haber
  23.02.2005 - 01:51 | Son Güncelleme:

  İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odası, ilk gün minibüs sahibi ve şoförler için açıkladıkları AB kurallarına uymayan 23 şoföre işlem yapıldığını bildirdi.

  İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Ali Kemal Aktürk, önceki gün uygulamaya başlattıkları kurallarla ilgili olarak, ‘Asıl denetimler 25 Şubat Cuma günü başlayacak. İstanbul’da toplam 6 bin 200 hatlı minibüs var. Bunlar için oda tarafından 9 ayrı ekip oluşturuldu. Bu ekipler sürekli denetim yapacak ve açıkladığımız kurallara uymayanları tutanakla tespit edecek. Oda olarak biz İstanbullular’a bir söz verdik; AB’ye girerken minibüsçüler üzerine düşen görevi yapacak. Kuralların uygulanmasında kararlıyız. Bu konuda kimseye müsamaha gösterilmeyecek’ dedi. Aktürk, kuralların uygulanması konusunda İstanbullular’dan destek beklediklerini vatandaşlardan, kurallara uymayan esnafı, Oda’ya şikayet etmelerini istedi.

  ESNAF NE DİYOR

  Minibüsçüler ise açıklanan kurallardan bazılarının uygulanabilir olmadığını ileri sürdü. Esnaf, kravat takma, araçtaki aksesuvarların çıkartılması ve sigara içmeme gibi düzenlemeleri uygulanabilir bulurken, korna çalma, ayakta fazla yolcu alma ve trafikteki seyirle ilgili bazı düzenlemelerin hayata geçirilemeyeceğini iddia etti.

  Kimi kravatlı, kiminin haberi yok

  Kurallara uyan bazı sürücülerin kravat takıp, tıraş olduğu gözlenirken, çoğunluk düzenlemeden haberi olmadığını söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı