Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  23 Eylül Sonbahar Ekinoksu Google'a doodle oldu!

  Hürriyet Haber
  23.09.2014 - 09:33 | Son Güncelleme: 23.09.2014 - 10:51

  Özel günlerde logosunu güne özel bir biçimde tasarlayan Google, 23 Eylül Sonbahar Doodle’ı yaptı. 23 Eylül ekinoksu ile birlikte Sonbahar geliyor.

  Bugün Dünya, bilimsel olarak sonbahara girdi. 23 Eylül Sonbahar ekinoksu ile birlikte, güneş Ekvator’a dik açıyla düşer. 23 Eylül Sonbahar ekinoksu, biz Kuzey Yarım Küre’de yaşayanlar için geçerlidir. Güney Yarım Küre’de olanlar için ise yaz başlangıcıdır.

  Sonbahar ekinoksu ile birlikte güneş, kuzey yarım Küre ülkelerine daha az ışık verir, bu da havaların soğumasına ve mevsimlerin değişmesine sebep olur. Gölge boyları Ekvator’da sıfırdır, Kuzey Yarım Küre’de ise günler kısalıp, geceler uzamaya başlar.

  İşte GOogle'ın yaptığı 23 Eylül Sonbahar Ekinoksu doodle'ı:

  23 Eylül Sonbahar Ekinoksu Googlea doodle oldu

  Günler kısalıyor

  Artık yavaş yavaş kış kendini hissettirmeye başladı. 23 Eylül Sonbahar ekinoksu ile birlikte artık ülkemizin de bulunduğu Kuzey Yarım Küre’de günler kısalmaya başlayacak. Akşam saat 6’dan itibaren hava kararacak.

  23 Eylül’de 12 saat gece ve 12 saat gündüz yaşanır. Bu tarihten sonra gündüzler kısalıp geceler uzamaya başlayacak.

  23 Eylül Sonbahar Ekinoksu Googlea doodle oldu

  Güney Yarım Küre’ye yaz geldi

  Güney Yarım Küre’de bulunan ülkeler için yaz mevsimi başladı. Kutuplarda ise 23 Eylül Sonbahar Ekinoksu ile birlikte 6 ay gece ve 6 ay gündüz yaşanacak.

  23 Eylül Sonbahar Ekinoksu Googlea doodle oldu

  Google’ın Sonbahar Doodle’ında ne var?

  Google, 23 Eylül Ekinoksuyla birlikte hazırladığı şirin doodle’da, bir adamın gelip ağaçların yapraklarını tek dokunuşla sarıya çevirdiği görülüyor.

  23 Eylül Sonbahar Ekinoksu Googlea doodle oldu

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı