Ege Haberleri

EGE

  23.59’a ortayol

  İZMİR, (DHA)
  01.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 30.04.2011 - 22:01

  Tartışmalara neden olan ve müziğin saat 23.59’da kapatılmasını öngören yönetmelik yumuşatıldı. Konut, canlı müzik izni almış oteller dışındakiler, açık arazideki ve yerleşim alanındaki sessiz yerler, “çok hassas kullanımlar” kategorisinden çıkarıldı.

  TURİZMDE büyük tartışmalara neden olan ve müziğin saat 23.59’da kapatılmasını öngören yönetmelik yumuşatıldı.
  Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle konut, canlı müzik izni almış oteller dışındakiler, açık arazideki ve yerleşim alanı içindeki sessiz yerler, “çok hassas kullanımlar” kategorisinden çıkarıldı. Buralarda, gece yarısından itibaren beş desibeli geçmemek kaydıyla müzik yayını yapılabilecek.

  Yeniden düzenlendi

  Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren değişiklikle, bazı hassas kullanım alanları yeniden belirlendi. Buna göre, yataklı hizmet veren sağlık kurumları, eğitim dönemlerinde yatılı eğitim kurumları, çocuk ve yaşlı bakım evleri ve bunları içine alan 250 metrelik alan “çok hassas kullanımlar” olarak tanımlandı.
  Konut, yataklı hizmet veren konaklama tesisleri, eğitim kurumları, açık arazideki ve yerleşim alanı içindeki sessiz alanlar da “hassas kullanımlar” olarak belirtilirken, idari ve ticaret binaları, çocuk bahçeleri, oyun alanları ve spor tesisleri “az hassas kullanımlar” olarak nitelendirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı