AYDIN HABERLERİ

22. Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi Ve Panayırı Açıldı

IHA
11 Eylül 2015 - 16:18Son Güncelleme : 11 Eylül 2015 - 16:19

22 SÖKE TARIM FUARI AÇILDI1

IHA

54 firmanın katıldığı Söke Panayırında tarım, sanayi ve ticaret sektörleri bir araya geldi.
Söke Belediyesi’nin öncülüğünde Söke Genç İş Adamları Derneği (SÖGİAD) tarafından organize edilen ve bu yıl 22.’si gerçekleştirilen Tarım Sanayi Ticaret Sergi ve Panayırı düzenlenen törenle açıldı.
Açılış törenine CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Söke Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Belediye meclisi üyeleri, siyasi parti yöneticileri, meslek Odası yöneticileri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Açılışta yapılan konuşmalarda son günlerde artan terör saldırılarına olan tepkiler dile getirilirken; şehitlere rahmet, yaralılara da acil şifa temennisinde bulunuldu. Terörün bir an önce sona ermesi ortak temenni oldu.
SÖGİAD Başkanı Reşat Er yaptığı konuşmada Söke Belediyesi’nin desteği ile bu yıl 22.’sini düzenledikleri panayıra katılımcı firma ilgisindeki yoğunluğun sevindirici olduğunu söyledi. Er; “Söke pamuğun ambarı olmasının yanı sıra tarım makinalarındaki üretimi ülke tarımı ve tarıma dayalı sanayide dikkat çekmeyi başardı. Yöremizde üretilen tarımdaki son teknoloji yenilikler Türk çiftçisinin yakın takibinde. Bizde düzenlediğimiz bu etkinlikle üretici ile tüketici arasında köprü olmak istiyoruz. Her geçen yıl daha da ilgi gören panayırımız artık mevcut alana sığmaz oldu. Gelecek yıllarda daha geniş katılımcı yelpazesi ile daha geniş alanda bu etkinliği gerçekleştirmeyi arzu ederken, hedefimiz panayırımızı uluslararası yapmak” dedi.
Ege Akdeniz İş Adamları Dernekleri Federasyonu (EGAFED) YİK Başkanı Efkan Ceylan’da yaptığı konuşmada SÖGİAD’ı kutlarken yapılan organizasyonun önemine dikkat çekti.
BELEDİYE BAŞKANI TOYRAN; “DİĞER TARIM ÜRÜNLERİNDE DE MARKA OLMALIYIZ”
Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran yaptığı konuşmada Söke Ovası’nın 450 bin dönümlük tarım için yüksek potansiyele sahip bereketli ovalarımızın başında geldiğini söyleyerek; ”Sökemiz her ne kadar pamuk üretimi ile dikkat çekse de başka tarımsal ürünler de de ciddi mesafe almakta. Diğer yetiştirdiğimiz ürünlere de dikkat çekerek markalaşmadan yanayız. Mamul hale getireceğimiz ürün çeşidi hem ilçe ekonomisine hem de istihdama katkı yapılacağına inanıyorum. Bu nedenle bugün açılışını yaptığımız Söke Tarım ve Sanayi Ticaret Sergi Panayırını çok önemsiyorum” dedi.
Açılışta konuşan Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu; “Ben Çukurovada büyüdüm. Çukurova tarımında Söke’den gelen tarım makinaları sıkça konuşulur. Dört hafta önce geldiğim Söke’de bu teknolojiyi yerinde görünce hak verdim. Açıkçası gurur duydum.” dedi. Kaymakam Kurtbeyoğlu tarımsal mekanizasyonda teknolojinin önemine de değinerek; “Söke’nin sektördeki bu zenginliği iyi değerlendirilmeli ve bu etkinliğin yerelden ulusala taşınmasından yanayım. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar da yaptığı konuşmada imkan tanındığında gençlerin teknoloji çağını yakalamada imkansızları başaracağını inandığını söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi, stantlar gezildi. Fuar 13 Eylül Pazar günü gece saatlerine kadar açık olacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden 22. Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi Ve Panayırı Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 16 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 22. Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi Ve Panayırı Açıldı haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:37
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   13:22
  • İkindi
   17:06
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı