Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

22 Mayıs'ta belli olacak

Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Bobo, 22 Mayıs Pazar gününe kadar kulübü ile anlaşma sağlayamadığı takdirde, bir daha Siyah-beyazlı takım ile iplerini tamamen koparacağını ifade etti.

Övünç ÖZDEM/İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ın 11 Mayıs'ta oynadığı ve penaltı atışları sonucu İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u yenerek Ziraat Türkiye Kupası'nı müzesine götürdüğü maç sonrası basın toplantısı yapan Bobo, "Bu Beşiktaş'ta son maçım oldu. Artık Beşiktaş'a veda ediyorum" açıklamasında bulunmuştu. Brezliyalı oyunucu sezon sonunda Siyah Beyazlı kulüp ile mukavelesi bitmesine rağmen yöneticilerin kendisi ile hiç bir görüşme yapmadığını da sözlerine eklemişti. Bobo, bu beklenmedik açıklamasının ardından 16 Mayıs Pazartesi günü başkan Yıldırım Demirören bir görüşme yapmış ve Beşiktaş'tan istediği rakamı dile getirmişti. Siyah-Beyazlı kulüpten 3 milyon Euro'dan daha fazla yıllık ücret isteyen Bobo'nun bu teklifi sonrası görüşmeler tıkanmıştı. Beşiktaş yönetimi, bu düzeyde bir rakamı veremeyeceklerini Brezilyalı oyuncuya bildirmiş ve yaklaşık 1.8 milyon Euro civarında ücret ödeyebileceklerini ifade etmişlerdi.

Bobo bugün DHA'ya yaptığı özel açıklamada son iki günde yeni bir gelişme yaşanmadığını dile getirdi. Brazilyalı oyuncu 22 Mayıs Pazar gününe kadar Siyah Beyazlı yönetimden kendisine yeni bir görüşme talebi gelmemesi halinde Beşiktaş ile iplerini tamamen koparacağını söyledi. Brezilyalı futbolcu şöyle konuştu:

"Başkanımız Yıldırım Demirören ile Pazartesi günü görüştüm. Maddi konularda anlaşmaya varmaya çalıştık, ancak bugüne kadar bir anlaşma sağlayamadık. 22 Mayıs Pazar günü tatil için Brezilya'ya gideceğim. Eğer o güne kadar benimle tekrar görüşmek istemezlerse başka takımlar ile görüşmeye başlayacağım. Menajerim bugüne kadar kendisine gelen bazı teklifleri bana iletti. Ben öncelikle Beşiktaş ile anlaşmak istedim. Şartlar uygun olmaz ve yöneticilerimiz 22 Mayıs'a kadar benimle yeniden görüşme yapmak istemezlerse Brezilya'ya gitiiğim gün Beşiktaş'a da veda etmiş olacağım."


Bunları da Beğenebilirsiniz