« Hürriyet.com.tr
MENÜ

213-0'lık galibiyete sevinemediler

Diyarbakır Genç Bayanlar Basketbol Ligi'nde karşılaştıkları DİSKİ Büyükşehir Belediyespor’u tarihi bir skorla 213-0 yenen Bağlar Belediyespor’un sporcuları, rakiplerinin ligden çekilmesine üzüldüklerini söyledi.

Ferit ASLAN / DİYARBAKIR(DHA)
SON GÜNCELLEME
Aldıkları skor ile Türkiye Basketbol tarihinde bir ilke imza atan bayan basketbolcüler, her şeye rağmen çok iyi bir skor aldıklarını için mutlu olduklarını belirttiler. Unutulmaz skorlara bir yenisini eklemenin sevincini yaşadıklarını belirten genç kızlar, çalışmalarını Ziya Gökalp Lisesi'nin salonunda sürdürdüklerini vurguladılar.

Takım kaptanı Derya Kaplan, aldıkları şaşırtıcı sonucun çalışmanın ürünü olduğunu kaydetti. Rakiplerinin ligden çekilmesinin üzücü olduğunu vurgulayan Derya Kaplan, “Biz onların ligden çekilmesini istemiyorduk. Sonuç bizim için çok iyi oldu ama onlar için sıkınıtı oldu“ diye konuştu.

Antrenör Mustafa Tabier ise Diyarbakır’da böylesine bir skorun çıkmasının sevindirici olduğunu söyledi. Pazar günkü rakiplerinin ligden çekilmesini istemediklerini kaydeden Mustafa Tabier, bundan sonraki karşılaşmalarında da iyi sonuçlar almaya çaba harcayacaklarını açıkladı.

Öte yandan DİSKİ Büyükşehir Belediyespor yönetim kurulu, yaptığı yazılı açıklamada alınan tarihi mağlubiyetten sonra takım antrenörü Orçun Yiğit'in görevinden istifa ettiğini açıkladı, kulüp olarak basketbolculerinden, ailelerinden ve basketbol camiasından özür diledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz