Gündem Haberleri

GÜNDEM

  21 gün sonra eşiyle Meclis’te

  ANKARA
  28 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 28 Mayıs 2010 - 11:32

  Kaset skandalından sonra ilk kez ortaya çıkan CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok, Meclis’e gelerek Genel Kurul’da Kooperatif Yasası görüşmelerine katıldı.

  CHP’li Nur Serter’in karşıladığı Baytok, Genel Kurul’da bir saat kaldı. Baytok daha sonra kendisini almaya gelen eşi Can Baytok’la basın mensuplarına görüntü vererek, Meclis’ten ayrıldı.

  DENİZ Baykal’ın CHP Genel Başkanlığı’ndan istifasına yol açan kaset skandalının taraflarından CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok, 21 gün sonra ortaya çıktı. Meclis’e gelerek Genel Kurul’a katılan Baytok, eşiyle birlikte basına görüntü vererek Meclis’ten ayrıldı. Baytok, Meclis’e kapalı otoparka açılan tünelden girdi. Baytok’un geldiğinin duyulması ile gazeteciler hızla muhalefet kulisine yöneldi. Baytok, kendisini karşılayan CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter’le birlikte Genel Kurul’a girdi. Önceki gün Baykal’ı ilk karşılayan da Serter olmuştu.

  Genel Kurul’a girdi

  1 saate yakın Genel Kurul’da oturan ve Kooperatifler Yasa Tasarısı’nın görüşmelerini izleyen Baytok, Nur Serter, eski CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş’le bir süre neşeli şekilde sohbet etti. Baytok’un Serter’le birlikte oturduğu sıraya, Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, Isparta Milletvekili Mevlüt Coşkuner, Kocaeli Milletvekili Cevdet Selvi, Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, Antalya Milletvekili Osman Kaptan, Tekirdağ Milletvekili Enis Tütüncü, Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir, Antalya Milletvekili Atilla Emek, Gaziantep Milletvekili Akif Ekici de gelerek tokalaştı. CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol ve birçok CHP’linin Baytok’la tokalaşmaması dikkat çekti.

  ‘Eşim almaya geldi’

  Baytok, Genel Kurul’dan ayrılırken kulisteki gazetecilere açıklama yapmak istemedi. Bir gazetecinin “Dışarıda kameraman arkadaşlar bekliyor” uyarısına karşın Baytok, basın kapısından çıkmayı tercih etti. “Eşim almaya geldi” diyerek eşi Can Baytok’un kullandığı araca yönelen Nesrin Baytok, bu sırada gazetecilerin ısrarlı sorularını “Arkadaşlar herhangi bir şey söylemek istemiyorum. Teşekkür ederim” diyerek geçiştirdi. Kalabalık bir gazeteci grubunun arasında kalan Baytok’un yardımına yetişen Serter, “Arkadaşlar görevini yapmaya geldi” dedi. Nesrin Baytok, skandalın patlamasından 21 gün sonra Meclis’te ortaya çıktı ve eşiyle görüntü verdikten sonra da Meclis’ten ayrıldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı