20’inci yılını yeni bölüm ve programlarıyla kutluyor

Hürriyet Haber
17.07.2017 - 18:34 | Son Güncelleme:

İlk kurulan vakıf üniversitelerimizden olan Doğuş Üniversitesi; İstanbul’un Anadolu yakasında eğitim öğretim hizmeti sunuyor. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Doğuş, 20’inci yılını yeni bölüm ve programlarıyla kutluyor.

20’inci yılını yeni bölüm ve programlarıyla kutluyor

MÜDEK Akrediteli Mühendislik Fakültesi

Doğuş Üniversitesi farklı disiplinlerdeki mühendislik eğitim programları için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yaparak Türkiye’de mühendislik eğitiminin kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunuyor. Bu amaçla faaliyet gösteren Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK), Doğuş Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği İngilizce Programı, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği İngilizce Programı ile Endüstri Mühendisliği İngilizce ve Türkçe Programlarını 2014-2019 tarihleri arasında 5 yıl süre ile akredite etti.

20’inci yılını yeni bölüm ve programlarıyla kutluyor


Avrupa da akredite etti
Aynı zamanda Washington Accord üyesi olan MÜDEK tarafından, söz konusu programlara Avrupa’daki yüksek kaliteli mühendislik programlarını tanımlamak için kullanılan standartların bütününü ifade eden EUR-ACE etiketi sertifikası da verildi. MÜDEK akreditasyonunun önemine inanan Mühendislik Fakültesi, halihazırda akredite olarak 4 programı ve Makine Mühendisliği İngilizce ve Türkçe programları ile birlikte 2019 yılında MÜDEK tarafından yeniden değerlendirilmek için başvuracak.

20’inci yılını yeni bölüm ve programlarıyla kutluyor


Doğuş Üniversitesi dünyanın en iyi ilk 2 bin üniversitesi arasında

Doğuş Üniversitesi, URAP Merkezi’nin 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 ve 2016 raporlarına göre dünyanın en iyi ilk 2 bin üniversitesi arasında yer alıyor.

URAP 2016 raporlarını ülkemizde ve dünyadaki yeri incelendiğinde;
URAP vakıf üniversiteleri genel sıralamasında 10.
URAP Tıp Fakültesi olmayan üniversiteler genel sıralamasında 12.
URAP öğrenci sayısı 6000’den az olan üniversiteler genel sıralamasında 7.
URAP dünya sıralamasında ise 1651. sırada yer alıyor.

20’inci yılını yeni bölüm ve programlarıyla kutluyor


Yeni Bölümler Açılıyor
Doğuş Üniversitesi, dört fakültede yeni bölümlere de 2017-2018 eğitim öğretim yılında öğrenci alacak.

Fen Edebiyat Fakültesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı, Psikoloji ve Sosyoloji; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi; Mühendislik Fakültesi’nde İnşaat Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği; Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Moda Tasarımı, Grafik (İngilizce), Gastronomi ve Mutfak Sanatları ve Oyunculuk bölümlerini bu yıl eğitim öğretime açılıyor.

Mevcut bölümlerinden İletişim Bilimleri’nde dil İngilizceden Türkçeye çevrilirken, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Türkçe ve İngilizce Ekonomi ve Finans Bölümleri İktisat adı altında aynı şekilde Türkçe ve İngilizce olarak eğitim öğretime devam edecek.

Meslek yüksekokulu Çengelköy’e taşınıyor

20’inci yılını yeni bölüm ve programlarıyla kutluyor


2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren Çengelköy Yerleşkesi’nde eğitim öğretime devam edecek Meslek Yüksekokulu’nda 11 yeni Programa da öğrenci alınacak. Bu programlar şunlar: Adalet, İş Sağlığı ve Güvenliği, İnşaat Teknolojisi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Sosyal Hizmetler, Çocuk Gelişimi, Aşçılık, Anestezi, Elektronörofizyoloji, Fizyoterapi ve Odyometri.

İlandır

Etiketler:
Sayfa Başı