Spor "2020 için oyum Türkiye'ye"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"2020 için oyum Türkiye'ye"

Boris Johnson Başbakan Erdoğan’ın ziyaretinin ardından Hürriyet’e konuştu ve 2020 yIlında olimpiyatlarını düzenlemek isteyen Türkiye’yi desteklediğini açıkladı.

Türk asıllı Londra Büyükşehir Belediye Başkanı Boris Johnson, Olimpiyatlar nedeniyle çok sıkışık programına rağmen  Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan önce tanıdığı Hürriyet muhabiri Faruk Zabcı'yı kırmayarak sorularını yanıtladı.

Thames  nehrine  bakan (Dokuzuncu kattan çektiğimiz fotoğrafları geçiyoruz)  Londra Belediye  Sarayı’nın  dokuzuncu katında Çinli misafirlerlerine verdiği resepsiyona Hürriyet ekibini son dakika müracaat etmelerine rağmen kabul eden Boris  Johnson, şakacı üslübüyle  Başbakan Erdoğan  ile temasları olup olmadığını merak ettiği için “Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, yanında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile İngiltere’deydi” diyerek konuyu açan Hürriyet muhabirine   Londra’da iyi vakit geçirdiler mi?” diye sordu.

"DESTEĞİM TÜRKİYE'YE"

 Hürriyet muhabirinin elini  sıkıp “Hello Brother” diye hitap eden Boris Johnson, Hürriyet “ Türkiye’nin 2020 Olimpiyatlarına adaylığını  görüşmek için buradaydılar” şeklinde yoklayınca  “ Benim desteğim   Türkiye’ye”  diye vurguladı.

“2020 Olimpiyatlarını almamız için tavsiyeleriniz var mı?” sorusuna Boris Johnson , “Umarım 2020 Olimpiyatlarını Türkiye’ye verirler. İstanbul  bu işi çok iyi yapacağını biliyorum” karşılığını verdi.
“Türkiye’nin kazanma şansı var mı?” sorusuna da Boris Johnson “ Bilmiyorum ama umarım kazanır” dedi.

Resepsiyonda Çinli misafirlerine Çin-İngiltere iş ilişkilerinin önemini anlatan Boris Johnson, çok başarılı bir Olimpiyat organize ettiklerini anlatırken “Olimpiyatlarda güvenlik ve ulaşım sorunları yaşamadık. Bisikletler  Olimpiyatlarda az çalındı”” diye espri yapamadan edemedi.

Dün İngiliz gazeteleri Boris Johnson’un Muhafazakar Parti Liderliğini David Cameron’dan almaya favori olduğunu yazarak bundan sonraki İngiltere Başbakanının Boris Johnson olacağını tekrar gündeme getirdiler. Nuhafazar Parti krizini dün The Independent ve 1 gazeteleri genişçe işlediler.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle